Zavřít reklamu

Google v březnu kvůli sankcím na Rusko pozastavil v zemi nákupy androidových aplikací a předplatného. Počínaje 5. květnem (tedy dneškem) obchod Google Play v zemi „blokuje i stahování již zakoupených placených aplikací a aktualizací pro placené aplikace“. Bezplatných aplikací se změna netýká.

10. března byl v Rusku pozastaven fakturační systém Google Play. Důvodem byly mezinárodní sankce uvalené na zem kvůli její invazi na Ukrajinu. To mělo dopad na nákupy nových aplikací, platby předplatného a nákupy v aplikacích. Tehdy se nechal Google slyšet, že uživatelé „mají stále přístup k aplikacím a hrám, které si předtím stáhli či koupili“. To by se počínaje dneškem mělo změnit.

Americký technologický gigant vývojářům doporučil odložit obnovení plateb (což je možné až na jeden rok). Další možností pro ně je nabízet aplikace zdarma nebo „během této pauzy“ odstranit placené předplatné. To Google konkrétně radí u aplikací, které poskytují „kritickou službu uživatelům, jež je udržuje v bezpečí a poskytuje jim přístup k informacím“.

Související články

Dnes nejčtenější

.