Zavřít reklamu

Společnost ZTE pracuje na telefonu, který se bude chlubit neskutečně schopnou zadní fotosestavou, alespoň tedy pokud jde o natáčení videa. Smartphone s názvem Axon 40 Ultra, který bude nejvyšším modelem příští vlajkové řady ZTE Axon 40, bude osazen trojicí 64MPx fotoaparátů, přičemž druhý bude „širokáč“ a třetí periskopová kamera.

Primární fotoaparát a „širokáč“ budou údajně používat senzor Sony IMX787, přičemž hlavní by měl disponovat optickou stabilizací obrazu. Jisté je, že všechny tři fotoaparáty budou umět nahrávat videa v rozlišení 8K, což je ve světě smartphonů něco nevídaného.

Axon 40 Ultra dostane podle neoficiálních zpráv do vínku AMOLED displej s rozlišením 1440p, aktuální vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1, který údajně doplní až 16 GB operační a až 512 GB vnitřní paměti, a poddisplejový fotoaparát. Zde připomeňme, že vůbec prvním smartphonem s poddisplejovým fotoaparátem byl telefon Axon 20 5G z roku 2020. Softwarově bude příští „supervlajka“ ZTE velmi pravděpodobně postavena na Androidu 12 a poslední verzi nadstavby MiFavor UI. Řada Axon 40, která se bude kromě modelu Ultra skládat ještě ze standardního a modelu Pro, bude představena 9. května.

Související články

Dnes nejčtenější

.