Zavřít reklamu

Některé telefony to umí v základu, jiné ne. Tento návod, jak zobrazit přenosovou rychlost dat ve stavovém řádku na Androidu, funguje ale pro všechna zařízení nehledě na jejich výrobce a verzi operačního systému. Cílí totiž na aplikaci třetí strany. 

Informace o přenosové rychlosti dat ve stavovém řádku samozřejmě informuje o rychlosti vašeho připojení. Pokud je pro vás tato informace důležitá, najdete v Google Play mnoho aplikací, které vám ji budou nějakým způsobem předkládat. My používáme titul Internet Speed Meter Lite, který důležité informace ukazuje nejen ve stavovém řádku, ale download a upload řekne i v oznámeních.

Jak zobrazit aktivitu sítě ve stavovém řádku Androidu 

A je to, nic nemusíte nastavovat, nic nemusíte řešit, informace o rychlosti dat se vám již rovnou ukáže ve stavovém řádku. Pokud v aplikaci zvolíte ikonu tří teček a dáte možnost Předvolby, můžete si zde právě ještě nechat zobrazovat download a upload v podokně oznámení, což původně aktivováno není. Lze zde také změnit jednotky, většina ostatních funkcí už je ale placená v rámci Pro verze. 

Internet Speed Meter vás v Google Play vyjde na 65 Kč. Oproti verzi zdarma přidává dialog oznámení s grafy, chytřejší oznámení, nebo podporu motivů. Možnost výběru mezi modrou nebo bílou ikonou ve stavovém řádku je určena jen pro starší systémy.

Oba tituly jsou už trošku staršího data, jejich poslední aktualizace proběhla v dubnu roku 2020. Díky své jednoduchosti, přehlednosti a spolehlivosti tedy doufejme, že si ji budeme moci ještě nějakou dobu užívat. Tento návod byl dělán na zařízení Samsung Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.1. 

Související články

Dnes nejčtenější

.