Zavřít reklamu

Google tento týden vydal první betaverzi Androidu 13. Na nekonečný zástup novinek to sice rozhodně nevypadá, minimálně jedna je ale skutečně zajímavá. Jedná se o poměrně praktické vylepšení schránky. Tímto vylepšením je nová překryvná vrstva schránky, na kterou Google „skrytě“ lákal ve druhém vývojářském preview Androidu 13, ale ve kterém se nakonec neobjevila.

Jde v podstatě o rozšíření overlaye pro úpravu snímků obrazovky, jejž americký technologický gigant představil v Androidu 11, které uživatelům poskytuje větší kontext ohledně toho, co do schránky zkopírovali, a umožňuje tento obsah v případě potřeby upravit. U textu to znamená jednoduché editační okénko pro opravu případných chyb před dokončením kopírování. U obrázků klepnutí na tlačítko úprav otevře okno pro označení, které uživatelům umožňuje ořezávat, zvýrazňovat nebo přidávat text ke všemu, co kopírují.

Jedná se o jednoduchý, ale užitečný přídavek, který v praxi dává s ohledem na elementární uživatelskou zkušenost s Androidem smysl, zejména, když uvážíme, jak často mnozí z nás kopírují text bez předchozí kontroly. První betu Androidu 13 si momentálně mohou stáhnout uživatelé telefonů Google Pixel 4, 4 XL, 4a, 4a 5G a novějších. Více informací o Androidu 13 Beta 1 či Androidu 13 jako takovém bychom se mohli dozvědět na vývojářské konferenci Google I/O, která začíná za dva týdny.

Související články

Dnes nejčtenější

.