Zavřít reklamu

Vaše zařízení může být špičkou na trhu s mobilními telefony, ale k čemu mu bude ten super jasný displej, rychlé 5G nebo možnost pořizovat příkladně ostré fotografie, když bude vybitý? Smartphony a tablety Galaxy s uživatelským rozhraním One UI jsou vybaveny možností, která uživatelům dovolí povolit nebo zakázat vizuální ukazatel procenta nabití baterie v oznamovací liště.

Na jednu stranu sice máte neustálý přehled o nabití svého zařízení, na stranu druhou vás ubývající kapacita smartphonu může zbytečně stresovat, protože je zde samozřejmě přítomna i ikona samotné baterie, ze které můžete zbývající šťávu také ještě odečíst. Spíše než jak zobrazit stav baterie Samsungu v procentech, by tento návod mohl ostatně sloužit, jak toto zobrazení odstranit. Pokud pro vás totiž není tento ukazatel natolik důležitý, může se vám díky jeho skrytí vejít více informací do stavového řádku.

K zapnutí nebo vypnutí ukazatele nabití baterie ve stavovém řádku jděte tedy do Nastavení, kde vyberte Oznámení. Sjeďte níže a zvolte Rozšířená nastavení. V této nabídce už jen stačí zapnout nebo vypnout nabídku Zobr. procento baterie. Stejnou nabídku ale najdete také v Nastavení -> Péče o zařízení -> Baterie -> Další nastavení baterie.

Zde ostatně můžete ještě blíže určit chování baterie při jejím používání a nabíjení. Jedná se např. o zobrazení úrovně nabití baterie a odhadovanou dobu do úplného nabití, když je obrazovka Always On Dislay vypnutá nebo není zobrazená, můžete třeba zapnout nabídku Chránit baterii, která sice prodlouží její životnost, ale omezí maximální nabití zařízení na 85 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.