Zavřít reklamu

Venku se konečně pozvolna otepluje, a právě jarní počasí láká na silnice řadu milovníků jednostopých strojů. Pokud se i vy chystáte na svém miláčkovi vyrazit na jarní výlety a zároveň se poohlížíte po vhodné navigaci, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními tipy.

Calimoto

Jak název napovídá, aplikace Calimoto je určená přímo motorkářům. Mezi funkce, které tento šikovný nástroj nabízí, patří možnost plánování, ukládání a vyhodnocování tras, můžete se zde ale nechat také inspirovat pro vaše další cesty. Calimoto dále nabízí režim sledování, možnost přizpůsobení požadovaných vlastností trasy, zkratku pro tísňové volání nebo třeba plánovač okružních tras.

Stažení v Google Play

RISER

Riser je aplikace, která kromě navigačních a dalších funkcí klade velký důraz také na sociální stránku jízdy na motorce. Kromě vyhledávání, plánování a ukládání tras můžete tuto aplikaci využít také ke sdílení vašich zážitků z jízdy, podrobností o trase a společnému plánování výletů a vyjížděk.

Stažení v Google Play

Waze

Kromě aplikací, které cílí přímo na motorkáře, můžete při své jízdě samozřejmě využít také tradiční oblíbené navigační aplikace, jako je například Waze. Díky této aplikaci si můžete pohodlně plánovat trasy, vždy se včas dozvíte o případných komplikacích na cestě nebo třeba o tom, kdy přibližně dorazíte do cíle. Waze nabízí možnost automatického přizpůsobování trasy, pomoc při parkování a řadu dalších skvělých funkcí.

Stažení v Google Play

Google Maps

Další tradiční aplikací, která nabízí i zajímavé funkce pro motorkáře, jsou Google Maps. Kromě plánování a sledování tras zde můžete také měnit své trasy, vytvářet seznam míst, informovat se o bodech zájmu nebo třeba o aktuálním stavu dopravní situace. Google Maps nabízí několik druhů zobrazení map, možnost ukládání map offline nebo třeba funkce pro prohlídky vybraných míst.

Stažení v Google Play

TomTom GO Ride

Pokud máte dostatek odvahy na zkoušení novinek, můžete dát šanci také aplikaci TomTom GO Ride. Jedná se o aplikaci, která vám pomůže s plánovaním a sledováním tras vašich vyjížděk, nabízí možnost navigace s přesnými pokyny nebo třeba možnost přidávání bodů na vaši trasu. Aplikace je zatím ve fázi vývoje, nemusí tedy stoprocentně fungovat.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.