Zavřít reklamu

Zkušenosti společnosti Samsung SDI s výrobou baterií pro elektromobily by mohly být brzy využity pro oblast smartphonů. Divize Samsungu totiž údajně plánuje použít technologii vrstvených baterií z elektrických vozů k výrobě smartphonových baterií se zvýšenými kapacitami.

Baterie ve smartphonech využívají tzv. flat jerry roll design. Přechod na vrstvený design podobný tomu, který používají baterie v elektromobilech, by mohl přinést zhruba 10% zvýšení kapacity smartphonové baterie, a to bez zvětšení její velikosti.

Podle korejského webu The Elec, který cituje server SamMobile, plánuje Samsung vyrábět baterie s vrstveným designem ve své továrně ve městě Čchonan. Do vybavení výrobní linky prý pro tento účel hodlá investovat minimálně 100 miliard wonů (zhruba 1,8 mld. Kč).

Další pilotní výrobní linka se má připravovat v továrně Samsung SDI v čínském městě Tchien-ťin. V tuto chvíli není jasné, kdy bychom se nového bateriového designu ve smartphonech Galaxy mohli dočkat, je však možné, že bude připraven včas pro řadu Galaxy S23. Ta by měla být uvedena na scénu v prvním čtvrtletí příštího roku.

Dnes nejčtenější

.