Zavřít reklamu

Samsung se již léta zaměřuje na vývoj automatických praček, u kterých klade důraz na jejich efektivitu a chytré funkce. Aby toho ale nebylo málo, tak nyní přichází se zajímavou novinkou, která může změnit náš pohled na pračky jako takové. Již léta totiž máme zafixované, že se více zašpiněné oblečení musí prát v teplé vodě. Nabízí se ale otázka, nešlo by to i jinak? Po letech vývoje se na trhu objevily zbrusu nové pračky s funkcí EcoBubble, díky které je možné vyprat klidně i outdoorové oblečení ve studené vodě s teplotou 20 °C.

Praní ve studené vodě s funkcí EcoBubble

Když se tak nad tím zamyslím, tak to vlastně vůbec nedává smysl. Silně zašpiněné oblečení se bez teplé vody přece neobejde. Samsung ale objevil způsob, s jehož pomocí lze podstatně šetrněji vyprat i náročné skvrny. EcoBubble nejprve vytvoří směs vody a pracího prášku, do čehož následně vhání vzduch pro získání opravdu husté pěny, což je naprostým základem pro tento způsob praní. Napěněný roztok ihned poté proniká do prádla mnohem rychleji a účinně odstraňuje veškeré skvrny. Navíc díky kyslíku se celý proces urychluje, a dokonce se snižuje i spotřeba pracího prášku.

samsung ecobubble 3

Technologie s sebou přináší hned řadu dalších benefitů. Použití studené vody je samo o sobě podstatně lepší z hlediska životního prostředí, přičemž zároveň je i šetrnější vůči potiskům nebo voděvzdornému oblečení, které se naopak teplou vodou ničí. Ve finále tak lze ušetřit nejen za prací prášek a energie, ale také prodloužit životnost oblíbených kousků ze šatníku. Hustá pěna je totiž šetrnější vůči oblečení kvůli sníženému tření.

Dostupnost a cena

Momentálně jsou technologií EcoBubble vybaveny úzké parní pračky série WW4600R, parní pračky WW5000T a WW6000T, a stejně tak i parní pračky QuickDrive série WW7000T a WW8000T. Modely ze zmiňovaných řad QuickDrive se pak ještě mohou pochlubit řadou dalších benefitů. Z nich určitě nesmíme zapomenout zmínit funkci pro rychlé praní, která zkracuje prací cyklus na pouhých 39 minut, a speciální dvířka AddWash. Pokud si tedy uvědomíte, že jste některé oblečení do pračky zapomněli dát, obejdete se i bez jejího vypnutí. Jednoduše jej dovnitř můžete doplnit právě přes tato dvířka.

Na oficiálním e-shopu samsung.cz je nyní k dostání hned 20 modelů těchto parních praček s technologií EcoBubble. Jejich cena přitom začíná na necelých 11 tisících korunách. Ve finále nám však mohou pomoct spořit. Jak už bylo uvedeno výše, můžeme s nimi ušetřit na energiích i pracím prášku.

Pračky Samsung s technologií EcoBubble najdete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.