Zavřít reklamu

Čínský smartphonový dravec Realme před pár týdny představil telefon střední třídy Realme 9 5G. Nyní vyšlo najevo, že pracuje na jeho 4G verzi, která se bude chlubit novým fotosenzorem Samsungu.

Realme 9 (4G) bude konkrétně používat senzor ISOCELL HM6 s vysokým rozlišením 108 MPx. Nepůjde o první telefon Realme se 108MPx hlavním fotoaparátem, prvním byl loňský Realme 8 Pro. Ten byl však osazen starším senzorem ISOCELL HM2. Nový senzor korejského technologického obra používá technologii NonaPixel Plus (pracující se slučováním pixelů v násobku 3×3), která v kombinaci s dalšími vylepšeními zvyšuje jeho schopnost zachytit světlo (oproti HM2) o 123 %. Realme na základě interních testů tvrdí, že nový senzor při fotografování za horších světelných podmínek produkuje jasnější snímky s lepší reprodukcí barev.

Realme 9 (4G) by měl jinak disponovat 6,6palcovým IPS LCD displejem s rozlišením FHD+ a 120 nebo 144Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej bude údajně čip Helio G96, který prý doplní 8 GB operační a 128 GB vnitřní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 33 W.  Telefon bude podle všeho představen již brzy, pravděpodobně v dubnu, a jako první by měl zamířit do Indie.

Související články

Dnes nejčtenější

.