Zavřít reklamu

Modely řady Galaxy A byly v loňském roce nejžádanějšími telefony Samsungu. Konkrétně tato populární řada tvořila skoro 60 % prodejů smartphonů korejského technologického obra.

Podle analytické společnosti Counterpoint Research se zařízení Galaxy A v roce 2021 podílela na prodejích smartphonů Samsungu 58 procenty. Pokud jde o jednotlivé kvartály, v prvním čtvrtletí podíl činil 56 %, v druhém 60 %, ve třetím 57 % a v posledním 59 %.

„Řada Galaxy A hraje v portfoliu Samsungu v posledních několika letech zásadní roli. Tato zařízení se těší široké globální popularitě a daří se jim na různých trzích, jako je západní a východní Evropa, Severní a Jižní Amerika nebo Blízký východ,“ uvedla hlavní analytička Counterpointu Liz Leeová.

O tom, že o smartphony řady Galaxy A je globálně skutečně velký zájem, svědčí i dřívější zpráva Counterpointu, podle níž byl nejprodávanějším loňským Android telefonem Galaxy A12. Na veškerých smartphonových prodejích se podílel rovnými dvěma procenty. Popularitu řady zcela jistě zvýší i její noví zástupci Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G, které nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu.

Související články

Dnes nejčtenější

.