Zavřít reklamu

I když na svých zařízeních vydělává více Apple, v součtu jich prodá více Samsung, a to i protože má lépe rozdělené portfolio produktů spadajících do všech cenových tříd. Podle nejnovějších čísel společnosti Omdia, která se zabývá průzkumem trhu, je pak vidět, že zákazníkům stačí sáhnout po základním modelu. 

Nejprodávanějším smartphonem roku 2021 je tedy Samsung Galaxy A12, který se aktuálně prodává za cenu kolem 3 500 Kč. Dle zprávy prodala společnost na 51,8 milionů kusů tohoto modelu svého telefonu. Na druhém místě se však umístil iPhone 12, se 41,7 miliony prodanými kusy, to ale samozřejmě už za průměrnou cenu okolo 19 tisíc Kč. Následuje iPhone 13 a iPhone 11 s 34,9 respektive 33,6 miliony prodanými kusy.

Prodeje 2021

Řadu iPhonů narušilo prakticky jen Redmi 9A od společnosti Xiaomi, kterého bylo prodáno na 26,8 milionů kusů. Za ním následují iPhone 12 Pro Max, 13 Pro Max, 12 Pro a 13 Pro a žebříček TOP10 uzavírá skutečný low-end Samsungu v podobě modelu Galaxy A02, kterého se i tak podařilo prodat na 18,3 miliony kusů. Z žebříčku je jasně vidět dominance iPhonů, a to nehledě na jejich pořizovací cenu. Pokud se ale podíváme právě na ty modely telefonů, které v žebříčku figurují a nejsou od Applu, jde o ta vůbec nejlevnější zařízení dostupná na trhu.

Když se na celou desítku nejprodávanějších smartphonů podíváme, je zde vidět, že ani uživatelé Apple iPhonů nemusí mít technologickou špičku. Také proto v prodejích vedou základní řady bez přídomku Pro. Je ale samozřejmě třeba počítat i s faktem mnohého omezování výroby z důvodu přetrvávající pandemie, nebo to, že byly iPhony 13 představeny až v září minulého roku. Může být ale poměrně paradoxní, že se výrobci a uživatelé snaží předhánět v tom, kdo vyrobí a kdo vlastní výkonnější a lepší stroj, přitom ty nejprodávanější modely rozhodně nejsou ty high-end řady.

Nový iPhone SE 3. generace můžete koupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.