Zavřít reklamu

Samsung včera představil očekávané smartphony střední třídy Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G. Všechny se chlubí skvělými OLED displeji s vysokými obnovovacími frekvencemi, pěkným designem, kvalitními fotosestavami, ale například i odolností proti vodě a prachu podle standardu IP67. Kromě toho však nabízejí i funkci, která dnes u telefonů střední třídy už není samozřejmostí.

Onou funkcí je přítomnost slotu na microSD karty. Od té doby, co Samsung tento slot odstranil z telefonů řady Galaxy S21, je možné slyšet hněv mnoha fanoušků, kteří si stěžují na to, že korejský smartphonový obr funkce ze svých zařízení odebírá, namísto toho, aby je přidával. Ano, mnoho uživatelů naráží i na odstraňování nabíječek z balení nejen u vlajkových lodí.

U Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G tomu tak však naštěstí není. Všechny slot na microSD karty mají a jejich vnitřní paměť lze rozšířit až na 1 TB. Otázka zní, jestli telefony microSD kartu potřebují, když se nabízejí i ve variantách s 256GB úložištěm a když pořád roste obliba cloudových služeb. Obojí sice na první pohled může vypadat jako velkorysý úložný prostor, náročnějšímu uživateli, který rád natáčí videa v rozlišení 4K, nebo hraje moderní hry, které mohou zabrat i přes 10 GB místa, to však již stačit nemusí. Pak i menší microSD karta prostě přijde vhod.

Nově představené smartphony Galaxy A je možné předobjednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.