Zavřít reklamu

Globálně nejpopulárnější platforma na sdílení videí YouTube „si posvítí“ na ruskou propagandu. Na svém twitterovém účtu oznámila, že odstraní veškerý obsah „popírající nebo bagatelizující dobře zdokumentované násilné události“, jako je válka na Ukrajině. Platforma upřesnila, že zakázaný obsah může zahrnovat videa, jež představují oběti ukrajinské války jako herce, kterýžto trik Rusko opakovaně použilo k očernění ukrajinských vojáků.

Videoplatforma, kterou měsíčně navštíví 2 miliardy lidí, zakáže všechna videa, která ruskou invazi prezentují jako prostou vojenskou operaci proti teroristickým skupinám. Podle svých slov již odstranila přes tisíc kanálů a více než 15 tisíc videí, které porušují její zásady ohledně podněcování k násilí nebo dezinformací.

Kremelskou propagandu si YouTube vzalo na mušku již začátkem března, když v Evropě zablokovalo mediální kanály televizních sítí RT (Russia Today) a Sputnik. S tím, jak ruské údery na Ukrajině dál pokračují, se platforma rozhodla jít ještě dál a globálně zakázala veškeré Ruskem financované kanály. Platforma kromě toho oznámila, že zablokovala ruským tvůrcům všechny monetizační metody. Ti si tak svými videi již nemohou vydělávat peníze. YouTube též v Rusku pozastavil veškerou reklamu.

Dnes nejčtenější

.