Zavřít reklamu

Instagram minulý měsíc potvrdil, že ukončuje provoz aplikace IGTV, protože tuto platformu svým způsobem integroval do mateřské aplikace. Společnost Meta se však nyní rozhodla zaříznout i další dvě samostatné aplikace, které pod hlavičkou Instagramu distribovala. Jedná se o Boomerang a Hyperlapse. 

Jak upozornil TechCrunch, společnost bez jakékoli zmínky, tiskové zprávy či vyjádření obě zmíněné aplikace odstranila z Google Play i App Storu Applu. Aplikace Boomerang, která byla představena už v roce 2014, umožňovala uživatelům vytvářet jednosekundová videa opakující se ve smyčce. Oproti tomu Hyperlapse, který byl představen o rok později, zase uměl vytvářet časosběrná videa, a to přímo z ruky. Díky jeho unikátnímu algoritmu totiž uměl eliminovat otřesy a výsledný záznam byl až překvapivě kvalitně stabilizovaný (docházelo zde totiž k ořezu videa).

Ačkoli byly tyto aplikace vydány samostatně, jejich klíčové vlastnosti byly později do sociální sítě Instagram integrovány. I tak ale minimálně titul Boomerang zaznamenal od doby svého uvedení více než 300 milionů stažení. Naproti tomu Hyperlapse nikdy úspěšný příliš nebyl, protože si jej stáhlo pouze 23 milionů uživatelů. Je tomu ale jistě proto, že Boomerang nabízel zábavný a rychlý koncept, kdežto v Hyperlapse jste museli vědět, co v něm vlastně chcete nahrávat.

Samotný tento krok tedy není žádným velkým překvapením. Instagram jistě chce, aby v něm trávilo čas co nejvíce uživatelů a takovéto tříštění pozornosti zrovna nepotřebuje. Posledním samostatným titulem tak zůstává Layout, který slouží k tvorbě koláží z několika fotografií. Jak to tak ale vypadá, možná se budeme muset rozloučit i s ním. 

Související články

Dnes nejčtenější

.