Zavřít reklamu

Apple má na dnešní 19. hodinu naplánovanou svou jarní akci, od které se očekává především představení iPhonu SE 3. generace. Teoreticky bychom se mohli dočkat i iPhonu 13 (mini) v nové barevné variantě a téměř jistotou je iPad Air 5. generace, který samozřejmě půjde proti řadě Galaxy Tab S8 Ultra.

Jsou dva hojně diskutované scénáře, jak by mohl iPhone SE 3. generace vypadat. Jeden je ten, že se opět dočkáme stejného designu vycházejícího s iPhonu 8, jen jej Apple osadí čipem A15 Bionic a přidá 5G. Druhá, a o poznání rozumnější, je, že bychom se dočkali SE verze iPhonu XR, který již alespoň obsahuje bezdrámečkový displej a Face ID, i když na OLED zapomeňte, protože zde bude jen LCD. S ostatní výbavou se pravděpodobně hýbat nebude, i když je možné, že Apple mírně vylepší hlavní fotoaparát.

Důležitá je ale samozřejmě cena. Stávající model stojí v Apple Online Store 11 690 Kč, což není zrovna málo. Kdyby společnost přišla alespoň z reinkarnovaným modelem XR, dala by se ještě obhájit, ale pokud se dočkáme už tolik let starého designu (iPhone 8 byl představen v roce 2017), je otázkou, zda jej veřejnost ještě přijme. Je samozřejmé, že novinka Applu bude svou konkurenci převyšovat výkonem, ve všem ostatním ale bude pozadu. Ani ta cena není tak skvělá, protože Samsung nabízí nejlevnější 5G telefon už za 5 790 Kč a to konkrétně v případě modelu Galaxy A22 5G. Pokud chcete sledovat přenos živě a v češtině, můžete tak učinit odkazem výše.

Dnes nejčtenější

.