Zavřít reklamu

Hvězdami akce Galaxy Unpacked 2022 nebyla jen řada telefonů řady S, ale i ta, která se týká tabletů. Trio modelů Galaxy Tab S8 je tedy vrcholným portfoliem společnosti, se kterým se pravděpodobně trefila do černého. O tuto prémiovou řadu je totiž značný zájem, což Samsungu nahrává do karet i z toho důvodu, že loni jako jediný prodejce na americkém trhu rostl. 

Tablety Samsungu se sice pravidelně umisťují na předních příčkách jejich prodejů, to ale samozřejmě s ohledem na platformu Android. Pokud se budeme bavit o celém trhu, tak je zde především ještě Apple, který je pořád jednoznačným lídrem. Podle zprávy společnosti Canalys je ale Samsung jedinou značkou, která v roce 2021 zaznamenala na americkém trhu s tablety vzestupný trend. Ostatní hráči, právě v podobě Applu ale také Amazonu, jednoduše klesali. Mohlo za to nasycení trhu po velice silném pandemickém roku 2020.

Dodávky tabletů společnosti Samsung v roce 2021 tedy na americkém vzrostly o 4,5 % a její podíl se zde zvýšil o 2,4 %. Poskočil tím z 15 na 17,4 %, což je poměrně působivé i v tom ohledu, že celkový prodej loni klesl o 10 %. Apple spadnul o vysokých 17,3 %, Amazon pak o 7,9 %. Pokud jde o celkové podíly na americkém trhu s tablety, tak Apple má 42,1 % a Amazon 23,9 %. Jenže Samsung u řady Galaxy Tab S8 zaznamenal enormní zájem jen už o předobjednávky, takže je docela možné, že společnost poroste i letos. Je pak ale samozřejmě důležité také to, jaké novinky přinese další generace iPadů.

Nově představené Samsung produkty je možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.