Zavřít reklamu

V posledních dvou letech zmizely nabíječky z balení většině vlajkových smartphonů mnoha výrobců. Nyní se totéž děje i v případě tabletů, protože Samsung přestal dodávat nabíječku s celou řadou tabletů Galaxy Tab S8. 

Řada Galaxy S21 byla první sérií smartphonů Samsungu, která se dodávala bez nabíjecího adaptéru v balení produktu. Společnost tak následovala rozhodnutí Applu, který u jeho řady telefonů iPhone 12 odstranil adaptér z balení už v říjnu. Americká společnost to za svůj krok také patřičně schytala, a to i z řad jihokorejské společnosti. Té se to však později všechno vrátilo jako bumerang, protože udělala zcela totožný krok.

Jako odůvodnění, které Apple, Samsung a další společnosti odlehčující balení svých produktů uvádějí, obvykle spočívá v tom, že kromě snahy o lepší životní prostředí (menší balení = méně CO2, chudší balení = méně elektronického odpadu), má většina lidí už nějakou kompatibilní nabíječku stejně doma. A to ať už od jiného telefonu, tabletu nebo dokonce počítače. Co na tom, že jeden adaptér nestačí a co na tom, že třeba není tak výkonný. Pokud přece uživatel chce, může si nový adaptér kdykoli dokoupit. A co na tom, že se mu tím zvyšují pořizující náklady a svým krokem nepomůže ani prostředí ani omezování hromadění odpadu.

S Pen ano, adaptér ale opravdu ne 

Když se podíváte na české stránky společnosti Samsung a rozkliknete si zde nové tablety Galaxy Tab S8, můžete se podívat, co všechno obsahuje jejich balení. Samozřejmě vyjma samotného tabletu zde najdete i datový kabel, jehlu na šuplík SIM/SD karty, dokonce také S Pen, ale nabíjecí adaptér nikde. Společnost tak sleduje trend, který nastolil Apple a ona ho následovala. Nejen tedy s telefony, ale s novými tablety, už tedy adaptér nedostanete. Celá řada podporuje 45W nabíjení, kdy byste měli 100 % kapacity baterie dosáhnout za 80 minut.

Paradoxní je, že i Apple, který trend odlehčování balení zavedl, adaptér ke svým tabletům iPad pořád dodává. A to ať už se jedná o nejlevnější model nebo nejdražší iPad Pro. Jeho krok se tedy týkal jen telefonů iPhone, kdy adaptér nepřibaluje už ani k řadě iPhonů 13. Co ale není, může být a rozhodně se nedá doufat, že by s námi adaptéry v balení iPadů měly být ještě nějak dlouho. Samsung byl jen v tomto kroku o něco rychlejší.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Dnes nejčtenější

.