Zavřít reklamu

Tzv. kauza Bendgate se týkala spíše iPhonů 6 Plus, ve kterých Apple použil poměrně měkkou slitinu hliníku, a ta vzhledem k velikosti zařízení způsobovala snadné jeho ohýbání. Jenže i tablety řady Galaxy Tab 7 neměly pro svou velikost a malou tloušťku na růžích ustláno. Jak se ale zdá, tek tento problém Samsung v generaci Galaxy Tab S8 vyřešil.

Už pro konstrukci rámečků modelů Galaxy Z Flip3 a Z Fold3 použila společnost materiály, kterým říká Armor Aluminum. Na události Unpacked 2022 jsme pak od Samsungu získali potvrzení, že stejné řešení nově používají i smartphony řady Galaxy S22 a tablety řady Galaxy Tab S8. Přestože má Galaxy Tab S8 Ultra zatím nejtenčí rámečky, nemělo by to tedy ani tomuto modelu ubírat na jeho konstrukční tuhosti. Díky použití „pancéřového hliníku“ totiž společnost Samsung tvrdí, že řada Galaxy Tab S8 má o 40 % menší pravděpodobnost ohnutí než Galaxy Tab S7.

Jinými slovy, pokud si na Galaxy Tab S8 omylem sednete, je zhruba o 40 % méně pravděpodobné, že se pod vaší vahou ohne. Na vašem místě bychom toto tvrzení ale určitě netestovali. Souběžně s těmito pokroky podnikl Samsung s uvedením řady Tab S8 také několik ekologičtějších kroků. Stejně jako řada Galaxy S22 skrývají nové tablety některé komponenty, které obsahují plasty recyklované z vyřazených rybářských sítí, a vyjma toho se také dodávají v nových ekologických obalech s celkově menšími rozměry, než tomu bylo u předchozí generace.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Dnes nejčtenější

.