Zavřít reklamu

Čínská společnost Nubia pracuje na supervýkonné vlajkové lodi s názvem Nubia Z40 Pro, která by mohla konkurovat Samsungu Galaxy S22 Ultra. Výrobce se chlubí, že půjde o jeden z nejlepších fotomobilů.

Jak vyplývá z upoutávky na telefon, Nubia Z40 Pro bude disponovat třemi zadními fotoaparáty, z nichž jeden bude periskopický. Mezi nimi vyniká svou velikostí (a stylovým červeným lemováním) hlavní senzor, který se pyšní sedmi optickými čočkami, optickou stabilizací obrazu a světelností objektivu f/1.6. Podle nedávných spekulací bude Nubia Z40 Pro prvním smartphonem osazeným fotosenzorem Sony IMX787 s rozlišením 50 MPx. Ostatní fotoaparáty budou mít údajně rozlišení 64 a 8 MPx.

Nubia Z40 Pro by také měla být prvním komerčním androidovým telefonem, který bude podporovat magnetické nabíjení. Připomeňme, že průkopníkem této technologie byl Apple, který ji jako první implementoval do iPhonu 12. „Supervlajka“ od Nubie by kromě toho měla dostat do vínku čipset Snapdragon 8 Gen 1 a až 16 GB operační paměti. Představena bude již 25. února. Jestli se dostane mimo hranice Číny, není v tuto chvíli zatím známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.