Zavřít reklamu

Po prvním testování v květnu loňského roku, tedy v beta verzi systému Android 12, se nyní na domovské obrazovce Google Play zobrazuje průběh instalací nových aplikací. Toto tak napodobuje funkci iOS a dříve to bylo omezeno výhradně pro obnovení ze zálohy v systému Android. Druhou novinkou, kterou si Google od Applu půjčuje, je informace o minimálním požadavku na systém. 

Po klepnutí na zelené tlačítko „Instalovat“ v Google Play se vám na ploše zobrazí černobílá ikona, kolem které bude jasně viditelný kruh zobrazující proces instalace a pod ní text „Stahuji“. V tento moment už můžete ikonu i polohovat na to místo, kde ji chcete následně mít umístěnou. Když na ikonu kliknete, přesměruje vás do Google Play na kartu titulu. Zde můžete instalaci např. zrušit.

Tato vizualizace instalace je dostupná jen pro nové tituly, nikoli pro aktualizace. Měla by být k dispozici již pro všechny uživatele zařízení s Androidem 11, i když podpora pro různé modely se může lišit zejména na nadstavbě výrobce. Tato funkce je na iOS již řadu let, kde funguje i mnohonásobné stahování obsahu z App Store s možností prioritizace nebo zastavení stahování klepnutím nebo podržením ikony, stejně jako zobrazování progresu aktualizací.

Minimální požadavky na systém 

Google nově také uvádí, jaká verze systému Android je k instalaci dané aplikace potřeba. Tato informace je již dlouho k dispozici ve webovém Google Play, i když se zde často vyskytují jen informace typu „Liší se v závislosti na zařízení“. Informace v mobilním obchodu je ale konkrétnější, protože zná varianty APK.

Ke zjištění minimální podpory operačního systému Android u dané aplikace nebo hry si ji stačí rozkliknout v Google Play a zvolit nabídku O této aplikaci / O této hře. Když pak sjedete až dolů, najdete zde informace o titulu, tedy nejen verzi, datum aktualizace a velikost ale i zmínku o Android OS. Zobrazování minimálních požadavků na operační systém je samozřejmě ze strany Googlu jen dodatečnou a možná zbytečnou informací. Obchod Play totiž automaticky a na základě různých faktorů včetně aktuální verze používaného systému Android filtruje ty aplikace, které můžete ve svém zařízení vidět. Podobně je na tom i Apple v jeho iOS. 

Související články

Dnes nejčtenější

.