Zavřít reklamu

Apple nadále ukazuje sílu svých čipů nejen v nejnovějších počítačích Mac s Apple Silicon, ale také v tom použitém v iPhonu. Nové benchmarky provedené serverem PCMag dokazují, že nejnovější Galaxy S22 od Samsungu stále nedokáže s čipem A15 Bionic v iPhonu 13 Pro držet krok. 

Ačkoli PCMag uvádí, že Galaxy S22 je „nejvýkonnějším telefonem se systémem Android“, který dosud testoval, jeho výsledky v benchmarcích stále za iPhonem 13 Pro a iPhonem 13 Pro Max zaostávají. V testech Geekbench 5 dosáhl Galaxy S22 Ultra, který je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 3433 bodů ve vícejádrových testech, 1232 bodů v jednojádrových testech a 448 bodů v testech strojového učení.

Na druhé straně iPhone 13 Pro Max dosáhl 4647 bodů ve vícejádrových testech, 1735 bodů v jednojádrových testech a 948 bodů v testech strojového učení. U nás je řada Galaxy S22 k dispozici s čipsetem Exynos 2200. Ten podle prvních testů ten od Qualcommu mírně překonává. To je sice hezké, ale pořád to znamená, že ani on se na výkon iPhonů příliš nedotáhne.

Exynos 2200

Oproti loňskému Snapdragonu 888 rozhodně došlo s letošním čipsetem Snapdragon 8 Gen 1 ke zlepšení. Magazín zaznamenal 13% nárůst v jednojádrových a 9% nárůst ve vícejádrových výsledcích. V grafickém benchmarku GFXBench pak došlo hned k nárůstu o 20 %. V komplexním webovém benchmarku Basemark Web pak dosáhla řada Galaxy S22 o 8 % lepšího skóre než Galaxy S21 Ultra. Jenže iPhone 13 Pro Max má na svém kontě dvojnásobný výsledek. Může za to ale také rozdíl mezi prohlížeči Safari společnosti Apple a prohlížečem Google Chrome.

V testech se také uvádí, že by se mohly vyskytnout problémy se zahříváním, které trápí celou řadu Samsung Galaxy S22, a s tím i spojené „škrcení“ výkonu. Během benchmarkových testů se totiž Galaxy S22 Ultra rychle zahříval, a jakmile dosáhl mezní hodnoty, vracel mnohem nižší výsledky. Jako vždy je vhodné mít na paměti, že výsledky podobných srovnávacích testů nevypovídají o všem, i když mohou sloužit jako dobrý ukazatel mezigeneračního zlepšení výkonnosti. V každém ohledu je ale pořád zřejmé, že čip A15 Bionic od Applu je stále lídrem v oblasti výkonu i efektivity.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Dnes nejčtenější

.