Zavřít reklamu

Ačkoli model Galaxy S22 Ultra slibuje oproti loňskému modelu Galaxy S21 Ultra několik vylepšení, jako je samozřejmě integrace pera S Pen do těla zařízení a o poznání lepší displej, pokud porovnáte vedle sebe jejich specifikace, uvidíte dva hodně podobné smartphony. Zajímavé je, že i specifikace fotoaparátů vypadají stejně, i když jsou ve skutečnosti jiné. A v případě novinky paradoxně horší. 

YouTuber Golden Reviewer si všiml, že 3x a 10x teleobjektivy v Galaxy S22 Ultra jsou nepatrně menší než u Galaxy S21 Ultra. Nyní to nemusí nutně znamenat zhoršenou kvalitu výsledku, protože Samsung může tyto mezery snadno dohnat svými softwarovými kouzly, je to ale přinejmenším zarážející.

V Galaxy S21 Ultra byl použit fotoaparát Samsung S5K3J1, který má velikost 1/3,24 palce, ohniskovou vzdálenost 9,0 mm pro 3x objektiv a 30,6 mm pro 10x objektiv. Velikost pixelu je 1,22 mikronu. Naproti tomu Galaxy S22 používá objektiv Sony IMX754 s velikostí snímače 1/3,52 palce, ohniskovou vzdáleností 7,9 mm pro 3x objektiv a 27,2 mm pro 10x objektiv. Zde je velikost pixelu 1,12 mikronu.

Z neznámých důvodů se Samsung rozhodl do Galaxy S22 Ultra použít menší snímač vyrobený společností Sony namísto svého vlastního řešení. Samozřejmě to ale nemusí ještě nic znamenat. Nedávno uniklé video se 100x zoomem nám také říká spíše opak. Odpovědi ale přinesou až reálné testy.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.