Zavřít reklamu

Už známe podobu a specifikaci celé řady Galaxy Tab S8, na kterou jsme čekali rok a půl. A to je poměrně dlouhá doba i s ohledem na vývoj čipů, které samotná zařízení pohánějí. Novinka pak přináší několik vylepšení, včetně fotoaparátů, zpracování i funkcionality pera S Pen. 

Displej a fotoaparáty 

Galaxy Tab S8+ a Tab S7+ mají podobný 12,4palcový Super AMOLED displej s rozlišením 2800 x 1752 a obnovovací frekvencí až 120 Hz. Oba modely mají snímač otisků prstů v displeji. Co se týče technologie displeje, mnoho se toho tedy nezměnilo.

Systém fotoaparátu je však jiný příběh. Galaxy Tab S8+ je letos vedle obvyklého 13MPx primárního fotoaparátu vybaven 6MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem. Jedná se o mírné vylepšení oproti 5MPx ultraširokoúhlému snímači, který používá Tab S7+. Kromě toho má novinka vylepšenou i čelní kameru, která má oproti původním 8 MPx rozlišení 12 MPx. 

Hardwarové specifikace a výkon 

Pod kapotou mají Galaxy Tab S8+ a Tab S7+ mnohé společné rysy. Je pravda, že oba tablety mají 10 090mAh baterii s možností 45W rychlého drátového nabíjení. Nový Galaxy Tab S8+ ale samozřejmě využívá výkonnější čipovou sadu Qualcommu, konkrétně tedy Snapdragon 8 Gen 1. Ta představuje to nejlepší, co mobilní svět v současnosti nabízí, a díky jejímu osazení budou mít uživatelé k dispozici maximální možný výkon.

Co se týče paměťových možností, Galaxy Tab S8+ má na rozdíl od situace s telefony Galaxy S22 paměť RAM oproti svému předchůdci vyšší, na druhou stranu utrpělo interní úložiště. Zatímco nový model má minimálně 8 GB RAM a s vyšší konfigurací dosáhne na 12 GB paměti RAM (oproti 6 a 8 GB), úložiště je omezeno na 128 či 256 GB. Společnost navíc ani 512GB variantu neplánuje, ta je vyhrazena jen modelu Galaxy Tab S8 Ultra. Na druhou stranu je zde ale přítomen slot na microSD kartu podporující až 1 TB.

Design a kvalita provedení 

Armor Aluminum se sice zdá být novým marketingovým slovem společnosti Samsung, ale nejnovější řadě tabletů přináší skutečné výhody. Tento materiál byl poprvé použit u rámečků Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 a nyní společnost Samsung používá stejné řešení i u řad Galaxy S22 a Galaxy Tab S8. Ve srovnání s Galaxy Tab S7+ Samsung tvrdí, že se Tab S8+ ohýbá o 40 % méně, a to díky použití tohoto nového materiálu. Tab S8+ si jinak zachovává ploché hrany a stejně jako model z roku 2020 umožní uchycení pera S Pen na magnetickou plochu vedle zadního fotomodulu. 

S Pen a další 

Samsung letos vylepšil funkcionalitu pera S Pen několika novými možnostmi. Zaprvé, funkce Collaboration View umožňuje majitelům tabletů Galaxy Tab S8 a telefonu S22 Ultra synchronizovat tato zařízení a používat obě současně v aplikacích, jako jsou například Samsung Notes. Menší zařízení lze používat jako sadu nástrojů, přičemž tablet zůstává bez rušivých prvků uživatelského rozhraní. Pero tedy funguje s oběma zařízeními současně. Stejně je na tom i Clip Studio Paint. Galaxy Tab S8 také nově podporuje aplikaci LumaFusion pro střih videa.

unpacked 2022

Kromě toho disponuje Galaxy Tab S8+ Androidem 12 a díky nové politice společnosti slibuje čtyři hlavní aktualizace operačního systému, Tab S7+ obdrží maximálně Android 13. Pokud tedy hledáte tablet, který je více připraven na dlouhodobější využívání, tak jím Galaxy Tab S8+ rozhodně je.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.