Zavřít reklamu

V nejvyšším modelu dnes představené vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 – S22 Ultra – se snoubí fotografické kvality řady Galaxy S se zážitkem, který prostřednictvím dotykového pera S Pen nabízela dnes již mrtvá řada Galaxy Note. A jak se zdá, Samsung udělal vše, co je v jeho silách, aby zajistil, že fanoušci Galaxy Note, kteří budou možná chtít na novou Ultru přejít, dostali ze stylusu ten nejlepší možný zážitek.

Samsung vylepšil prakticky každý aspekt S Penu, od latence k predikci jeho dotyku pomocí AI. Vylepšeno bylo též rozpoznávání rukopisu a pero nyní funguje ve více jazycích než kdy předtím.

Minimalizování latence bylo jednou z hlavních priorit, kterou si Samsung při práci na S Penu pro Galaxy S22 Ultra stanovil. A možná, že překvapil i sám sebe, protože odezvu snížil z 9 na pouhých 2,8 ms. Korejský gigant toho dosáhl prostřednictvím vylepšené AI pro predikci pohybu stylusu a vylepšeného integrovaného obvodu Wacom IC. Vylepšená umělá inteligence je nyní schopná lépe předvídat směr, jakým se pero pohne příště. Samsung se rovněž chlubí, že vylepšil rychlost souřadnic z 360 na 480 obvodů za sekundu. V tomto případě obvod představuje smyčku signálu putující mezi stylusem a digitizérem. Pero nyní umí také lépe převádět rukopis na text a pracovat ve 12 nových jazycích (celkem je nyní podporovaných 88 jazyků).

Všechna tato vylepšení by měla zaručit nejlepší možný zážitek podobný tomu z telefonů řady Note, i když Galaxy S22 Ultra tento přídomek samozřejmě nenese. Uvidíme, jestli na to fanoušci legendární řady budou slyšet.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.