Zavřít reklamu

Samsung dnes vydal nejen velké oznámení týkající samotných zařízení, ale i to, které se točí kolem aktualizací jejich softwaru. Společnost na své akci Unpacked totiž potvrdila, že nyní bude poskytovat čtyřleté aktualizace operačního systému Android. To tedy pro vybraná zařízení, mezi kterými samozřejmě nesmí ta s označením Galaxy S chybět. 

Bylo tedy potvrzeno, že vybrané smartphony řady Galaxy S, Galaxy Z a Galaxy A a tablety Galaxy dostanou čtyři generace uživatelského rozhraní One UI a s tím samozřejmě i aktualizace operačního systému Android. Společnost rovněž potvrdila, že vybraná zařízení Galaxy obdrží také až pětileté bezpečnostní aktualizace.

Takto neuvěřitelně dlouhá softwarová podpora byla u zařízení se systémem Android dosud nevídaná. Zatím je potvrzeno, že celá řada Galaxy S22 a řada Galaxy S21 včetně modelu Galaxy S21 FE dostanou čtyři aktualizace operačního systému Android. Tuto úroveň podpory dostanou i všechny telefony Galaxy S vydané v budoucnu. Kromě modelů, na které se teprve čeká, se toto týká i modelů Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 a podporována je i nová řada tabletů Galaxy Tab S8.

U vrcholných zařízení by tomu nebylo až takovým překvapením. To důležité je, že se takto dlouhé podpory dočkají i vybrané telefony řady Galaxy A, které se mají na trhu ukázat teprve během letošního roku. Samsung si tak bere příklad z Applu a jeho skutečně dlouhé podpory iOS v jeho iPhonech. Reaguje ale také a výtky uživatelů, kteří čím dál častěji uvádějí, že právě doba softwarové podpory je to, co majitelům iPhonů závidí.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.