Zavřít reklamu

Titul Překladač Google dostává nové widgety s příchutí Material You designu, a to pravděpodobně bez nutnosti aktualizace aplikace. Je tomu proto, že jsou widgety již v aplikaci přítomny, ale zatím nejsou odemčené pro použití širokou veřejností. Připomíná to tak situaci s uvolněním nového widgetu YouTube Music před několika měsíci.  

Kdy budou widgety Překladače skutečně oficiálně uvedeny, můžeme jen hádat. O jejich přítomnosti informoval Mishaal Rahman v sociální síti Twitter. Zmiňuje, že by se mělo jednat o widgety poskytující uložené překlady a rychlé akce. Poskytl zde i snímky obrazovky obou zatím neuveřejněných widgetů.

Uložené překlady vám umožní okamžitý přístup k překladům, o kterých si myslíte, že je budete často používat. Jsou v rolovacím seznamu s praktickými tlačítky pro kopírování a hlasový překlad. Widget Rychlé akce vypadá poměrně dynamicky, a to s několika svými rozvrženími v závislosti na tom, jak velký widget na domovské obrazovce zvolíte. Může nabízet zkratky k aplikaci, hlasovému překladu, režimu konverzace, překladu z fotoaparátu a dalším možnostem.

Oba tyto widgety přijímají barvy vaší tapety a vizuálně se tak snaží lépe zapadnou do vzhledu systému. Nicméně se může snadno stát, že mezi těmi, které Material You designový jazyk ještě nepřijaly, budou tak trochu vyčnívat. Rahman jako obvykle dokázal své zařízení upravit tak, aby widgety zobrazovalo, ale normální uživatelé, tedy my, si budeme muset ještě počkat. Doufejme jen, že tomu nebude příliš dlouho. 

Překladač Google v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.