Zavřít reklamu

Pokud pozorujete, že je váš telefon hodně pomalý, že nejsou jeho animace na obrazovce plynulé, či že reaguje se zpožděním, najdete zde 5 tipů a triků na zrychlení Androidu ve vašem telefonu. 

Vypněte spuštěné aplikace 

Samozřejmě prvním logickým krokem v případě problémů s chodem systému je uzavření všech běžících aplikací. Tím se vám uvolní paměť RAM a pravděpodobně, a to zejména na telefonech z nižších řad, zrychlí i samo používání.

Návod

Restartujte své zařízení 

Pokud první krok ukončení aplikací nepomůže, ukončete rovnou celý systém, to tedy jeho restartováním skrze zapínací tlačítko. Ukončí se veškeré běžící procesy a je velice pravděpodobné, že to vyřeší i vaše problémy. 

Aktualizace zařízení a aplikací 

Zkontrolujte aktualizace systému, které často opravují známé chyby, tedy možná i ty, které postihly právě vás. Stejné je to i s aplikacemi. I ty mohou vyvolat různé nekorektní chování zařízení, proto kontrolujte jejich nové verze a před dalšími kroky je aktualizujte.

Kontrola kapacity úložiště a uvolnění místa 

Pokud máte k dispozici méně než 10 % kapacity úložiště, může v zařízení začít docházet k problémům. Ve většině telefonů lze zjistit velikost dostupného úložiště v aplikaci Nastavení. V případě zařízení Samsung jděte do nabídky Péče o zařízení, kde si rozklikněte Úložiště. Zde už vidíte, jak je to vaše vytíženo. Přímo zde můžete vybrat dokumenty, obrázky, videa, zvuky a aplikace a smazat je, abyste prostor patřičně uvolnili.

Ověření, zda problém nezpůsobuje aplikace 

V nouzovém/bezpečném režimu budou dočasně deaktivovány všechny stažené aplikace. Z logiky věci tedy vychází, že pokud se v něm zařízení chová korektně, tak vaše problémy způsobuje nějaká stažená aplikace. Nezbývá vám tedy, než postupně odmazávat naposledy instalované aplikaci a po každém takovém kroku své zařízení restartovat, abyste zjistili, zda jste problém vyřešili. Až zjistíte, která aplikace problém způsobovala, ty, které jste před ní smazali, si můžete opětovně stáhnout. 

Nouzový či na zařízeních Samsung Bezpečný režim aktivujete dlouhým podržením zapínacího tlačítka a delším stiskem nabídky Vypnout. Počítejte s tím, že se vám po tomto kroku zařízení restartuje. 

Související články

Dnes nejčtenější

.