Zavřít reklamu

Realme chystá novou řadu střední třídy Realme 9 Pro. Ta se bude podle všeho skládat z modelů 9 Pro a 9 Pro+. A právě druhý jmenovaný bude lákat na funkci, kterou naposledy disponovaly několik let staré „vlajky“ Samsungu.

Řeč je o měření tepové frekvence, kterou ve světě smartphonů naposledy nabídly telefony Samsung Galaxy S7 a Galaxy S8 před šesti, resp. pěti lety. Realme 9 Pro+ však na rozdíl od zmíněných smartphonů nebude k tomuto účelu využívat samostatný snímač, nýbrž poddisplejovou čtečku otisků prstů. Na tuto funkci láká sám výrobce videem, nicméně zároveň nedoporučuje naměřená data používat pro lékařské vyšetření nebo diagnózu. Data tak budou mít spíše orientační hodnotu.

Realme 9 Pro+ (a tentokrát i Realme 9 Pro) se ovšem bude chlubit i další „vychytávkou“, a to měnící se barvou zad v závislosti na světelných podmínkách (konkrétně ve variantě Sunrise Blue). Podle výrobce zadní strana telefonů zhruba za pět sekund po vystavení přímému slunci nebo ultrafialovým paprskům změní barvu na červenou.

Telefon by jinak měl disponovat 120Hz AMOLED displejem, čipsetem Dimensity 920, trojitým fotoaparátem s 50MPx hlavním snímačem, podporou 5G sítí nebo baterií s kapacitou 5000 mAh. Spolu se sourozencem bude uveden na scénu 16. února. Kromě Číny bude řada dostupná i na mezinárodních trzích včetně Evropy.

Související články

Dnes nejčtenější

.