Zavřít reklamu

Společnost Apple se stala lídrem trhu s tablety i díky tomu, že jí chybí konkurence ze strany výrobců produktů se systémem Android. Navzdory široké dostupnosti levných tabletů, jako je Samsung Galaxy Tab A8, lidé stále tíhnou k iPadům. Údaje získané společností IDC, která se zabývá průzkumem trhu, prostě a jednoduše potvrzují hegemonii společnosti Apple nad její konkurencí. Samsung se ale nevzdává. 

Ve 4. čtvrtletí 2021 dodala společnost Apple 17,5 milionu tabletů a získala 38% podíl na trhu. To je sice méně než loňských 19,1 milionu, ale stále jde o poměrně působivé číslo. Na druhém místě je Samsung se 7,3 miliony tabletů a 15,9% podílem na trhu. Následují společnosti Lenovo, Amazon a Huawei, které prodaly 4,6 milionu, 3,6 milionu a 2,5 milionu kusů. Celkově byl počet prodaných tabletů ve 4. čtvrtletí 2021 nižší než v roce 2020. Může za to nasycení trhu, kdy loni mnozí tablety vybavovali celou rodinu a zaměstnance z důvodu nařízených home officů, karantén atd.

prodej tabletů

Když se podíváme na celý rok 2021, tak Apple prodal téměř 57,8 milionu iPadů, následován společností Samsung, která dodala na 30,9 milionu kusů. S patřičným odstupem následují společnosti Lenovo a Amazon, dlouho nic a pak je zde Huawei. Jeho místo v první pětce je ale vzhledem k uvalení různých sankcí jistě úspěch.

prodej tabletů

A teď to eso Samsungu. Jeho chystaná řada Galaxy Tab S8 disponuje potřebným hardwarem k tomu, aby se mohla utkat s iPady Applu. Řada Galaxy Tab S7 navíc vyšla už v roce 2020, kdy loni Samsung uvedl jen její FE verzi. Zákazníci by tak mohli být lačni po nové špičkové řadě tabletů s Androidem, přičemž zejména model Ultra bude vynikat svými specifikacemi. Bohužel je zde ale hned dvě ale. Společnost Samsung jich možná nebude schopna vyrobit dostatek kvůli přetrvávajícím omezením v distribuční síti. A pokud ano, pořád zde hrozí, že ty kusy, které se na trh dostanou, by mohly zůstat ležet na pultech obchodů kvůli jejich příliš vysoké ceně.

Související články

Dnes nejčtenější

.