Zavřít reklamu

Společnost Samsung s vydáním systému Android 12 pro svá zařízení opravdu neotálela. Všechny své podporované vlajkové lodě zapojila do beta programu rychleji než kdykoli předtím a např. stabilní aktualizaci pro řadu S21 vydala během několika málo týdnů po telefonech Pixel. Nyní, když se One UI 4 dostává do více zařízení, se podívejme na jeho 5 nejlepších funkcí, které byste měli vyzkoušet. Uživatelské rozhraní One UI 4 sice není nabité tolika novými funkcemi, jako tomu bylo v předchozích verzích, ale provedené změny společností Samsung jsou rozhodně líbivé a užitečné. 

Vzhled Material You 

Nejvýraznější změnou je Material You, který vytváří barevnou paletu z tapety a používá ji k přebarvení uživatelského rozhraní systému a kompatibilních aplikací. Ačkoli společnost Google zatím nezpřístupnila své rozhraní API Monet ostatním výrobcům OEM, společnosti Samsung se podařilo implementovat vlastní, které je plně kompatibilní s aplikacemi Google.

Řešení Samsungu paradoxně generuje širší škálu živějších barev, než jsou jen ty tlumené pastelové, které najdete v zařízení Pixel. A jejich nastavení je stejně snadné jako nastavení nové tapety. Jakmile tak učiníte, telefon vás vyzve k výběru ze čtyř vygenerovaných barevných palet.

Ikony 

Uživatelské rozhraní One UI vždy patřilo k nejpřizpůsobitelnějším skinům systému Android, takže je překvapující, že Samsungu trvalo tak dlouho, než konečně přidal podporu balíčků ikon. Technicky vzato byly k dispozici už ve verzi One UI 3.1.1, to ale jen na skládacích zařízeních. Po stažení vybraného balíčku ikon otevřete aplikaci Good Lock a přejděte do modulu Theme Park. Klepněte na kartu ikon a vytvořte nový motiv. V horní části obrazovky máte možnost použít balíček ikon stažený z obchodu Galaxy Store nebo Play Store.

Widgety 

Widgety jsou součástí systému Android od jeho prvního vydání. V Androidu 12 se jim však dostalo velké péče a pozornosti, aby byly užitečnější a konzistentnější. Kromě přístupu ke všem novým widgetům Googlu byly v rámci One UI 4 upraveny všechny widgety Samsungu tak, aby odpovídaly estetice Androidu 12. Samozřejmě také byly zaobleny rohy widgetů třetích stran. Pokud jste tedy dosud widgety nepoužívali, protože se vám jednoduše nelíbily, nyní jistě změníte názor.

One UI 4

Nové nastavení Always-On displeje pro notifikace 

V předchozích verzích uživatelského rozhraní One UI jste mohli nastavit, aby se Always-On displej zobrazil jen na několik sekund po klepnutí, nebo aby byl zapnutý neustále (jak ostatně napovídá sám jeho název). Nyní je v uživatelském rozhraní One UI 4 k dispozici možnost „Zobrazit pro nová oznámení“. Po jejím zapnutí se Always-On displej sám vypne, dokud nedostanete novou zprávu, která jej opět aktivuje. Poté zůstává zapnutý, dokud tato oznámení nezkontrolujete.

One UI 4

Vylepšené aplikace 

Aplikace Fotoaparát se dočkala několika drobných úprav, které více usnadňují její používání. Například prvky přiblížení nyní ukazují, na jakou úroveň se chystáte přepnout, místo aby zobrazovala nepřehledné ikony stromů, jako tomu bylo dosud. Přepracované Počasí pak třeba nabízí nové animace různých povětrnostních podmínek. Všimněte si také úplné absence reklam. Ty byly z celého systému zcela odstraněny, což štvalo zejména u aplikace Akcie.

Dnes nejčtenější

.