Zavřít reklamu

Přestože řada Galaxy S22 ještě není ani oficiálně představena, tak už o ni mohou potenciální zájemci projevit zájem prostřednictvím registrace na webových stránkách společnosti Samsung. Tedy alespoň v USA. Podle nedávného průzkumu je nejžádanějším modelem z této trojice nejvyšší model Galaxy S22 Ultra. Ukazují se zde ale i další zajímavé informace. 

Průzkumu společnosti SellCell se zúčastnilo téměř 11 000 majitelů smartphonů se systémem Android, a to ve Spojených státech. Měl za cíl zjistit zájem spotřebitelů o řadu Galaxy S22 a naznačuje, že 20 % uživatelů smartphonů se systémem Android chce v únoru přejít na některý z modelů Galaxy S22. I když se toto číslo nemusí jevit jako veliké, s ohledem na počet zařízení na trhu je tomu spíše naopak. 44,4 % všech zákazníků, kteří letos plánují přechod na Galaxy S22, pak uvedlo, že dávají přednost modelu Ultra. 30,1 % si vybere standardní Galaxy S22 a 25,5 % plánuje upgrade na Galaxy S22+

Během posledních několika týdnů se navíc stal Galaxy S21 Ultra nejprodávanějším telefonem ve světě Androidu. Podle průzkumů představoval 22,3 % všech prodejů smartphonů se systémem Android. Je vidět, že se prodejci připravují na příchod novinek, a proto stávající řadu zlevňují a poskytují na ni různé bonusy.

V žebříčku deseti nejprodávanějších smartphonů s Androidem však figurují výhradně modely Galaxy, takže Samsung aktuálně zcela kraluje (americkému) trhu. Zajímavé je, že na druhém místě prodejů se umisťuje Galaxy Note 20 Ultra, který má 11,3% podíl a následuje Galaxy S10 Plus s 10,9% podílem. Jedná se sice o starší modely, ale je zde jasně vidět trend velkých displejů. Rozhodně špatně si nevedou ani skládačky. Galaxy Z Fold3 má 9,3% podíl, Galaxy Z Flip3 pak 8,2% podíl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.