Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Sportovní sázení je populárním odvětvím, které se mezi českými fanoušky sportu stává stále oblíbenějším. Adrenalin a zábava, kterou si užijete díky sázkám na fotbal, vás bude jednoduše bavit, ale pokud jste nováček u sázení na sporty, bude se vám hodit také několik praktických informací. V tomto článku vám pomůžeme seznámit se se základy sázení na sport, vysvětlíme si handicapy a druhy sázek, které můžete uzavírat.

Kurzy, sázky a fotbal

Kurzy stanovuje sázková kancelář a představují poměr mezi vkladem a výhrou na daný výsledek, pokud si na něj chcete vsadit. Obvykle se uvádějí jako zlomky (např. 2/1), ale někdy se mohou zobrazovat i jako desetinná čísla (2,00) a vy se můžete rozhodnout, kterému způsobu dáte přednost. Pokud je například na výsledek události vypsán kurz 2/1 (nebo 2,00), znamená to, že za každou vsazenou 1 korunu vyhrajete 2 koruny.

fotbal unsplash

Jak začít sázet na fotbal

Pokud jste úplná nováček, pak si nejprve musíte zvolit pro vás vhodnou online sázkovou kancelář. V českém prostředí máte hned několik možností a my doporučujeme, vždy se držet legálních stránek, které mají licenci a jsou na seznamu ověřených poskytovatelů, který spravuje Ministerstvo financí ČR.

Poté, co si vyberete kancelář, musíte se zaregistrovat, což zvládnete během několika minut. Vyzkoušejte také praktické appky, sázkových kanceláří, jako je například Chance aplikace. Můžete se z ní registrovat vyplněním jednoduchého formuláře a také ověřit své údaje.

Základy sázení pro nováčky – handicapy

Handicap v sázení je situace, kdy bookmaker nastaví zápas tak, že jeden z týmů má výhodu nebo nevýhodu při výhře. Například ve fotbale může být handicap nastaven na jeden gól ve prospěch jednoho týmu. Handicap se liší podle toho, jak blízko jsou si jednotlivé týmy dovednostně.

Handicapové sázení poskytuje jednomu týmu pro účely sázení nevýhodu o gól (například -0,5, -1 nebo 1,5). Díky tomu mohou být zápasy s lepším týmem vyrovnanější a zajímavější pro sázkaře. Aby tým vyhrál sázku, musí vstřelit o jeden gól více, než je jeho handicap.

Vezměme si příklad fotbalu, například britskou Premier League. Číslo v závorce za názvem týmu označuje výhodu nebo nevýhodu, která se na handicap vztahuje. Projděme si několik příkladů:

 • Arsenal (-0,5) proti Newcastlu (0,5).
  • Newcastle fakticky začíná zápas s výhodou půl gólu.
  • Pokud sázíte na Arsenal a ten zápas vyhraje, vyhráváte svou sázku.
  • Pokud však sázíte na Arsenal a zápas skončí remízou, sázku prohrajete.
  • Pokud sázíte na Newcastle, sázku vyhráváte, pokud klub zápas vyhraje nebo remizuje.
 • 1 handicap, např. Arsenal (-1,0) vs. Newcastle (1,0)
  • Newcastle fakticky začíná zápas s jednogólovým náskokem.
  • Pokud sázíte na Arsenal, musí vyhrát o dva góly, abyste sázku vyhráli.
  • Pokud však sázíte na Arsenal a ten vyhraje pouze o jeden gól, výsledek se považuje za remízu a váš vklad se vrací.
  • Pokud sázíte na Newcastle, sázku vyhráváte, pokud zápas vyhraje nebo remizuje. Pokud zápas prohrajete o jeden gól, váš vklad se vrací.

Asijské handicapy

Asijské handicapové sázení je název pro handicapové sázení ve fotbale. Tento název vznikl díky obrovské popularitě handikepového sázení v Asii. Tento typ sázení se snaží, aby každý tým měl stejnou šanci na výhru, takže na každý tým bude nabízena co nejbližší rovnost.

Typy sázek na fotbal

Při sázení na fotbal, máte hned několik možností sázek, které můžete uzavřít. Sázet můžete na počet žlutých a červených karet, na střelce gólu, na výsledek v poločase, nebo na celkový počet gólů. Pojďme se ale podívat na přehled těch nejoblíbenějších typů sázek, které jsou také vhodné pro sázkaře začátečníky.

Sázka na výsledek zápasu

Zde leží základ fotbalového sázení: Sázka Win/Draw/Win. V této sázce jednoduše vsadíte na konečný výsledek utkání. První výhra odpovídá vítězství domácího týmu, druhá remíze a třetí výhře hostujícího týmu.

Sázka na remízu bez výhry

Sázka na remízu bez výhry jednoduše znamená, že pokud zápas skončí remízou, váš vklad se vrátí. Řekněme tedy, že si například vsadíte na vítězství týmu, ale zároveň si myslíte, že je možné, že zápas skončí remízou. To je ideální scénář pro sázku na remízu bez výhry. Pokud byste uzavřeli tento druh sázky, pak byste v případě vítězství svého týmu získali návratnost. Pokud by však tým remizoval, pak by se vám sázka vrátila v plné výši. Pokud by prohráli, sázka by také propadla. U této sázky očekávejte nižší kurzy.

Oba týmy dají gól

Sázka na skóre obou týmů odpovídá svému názvu; tuto sázku uzavřete, pokud si myslíte, že oba týmy pravděpodobně vstřelí branku. Pokud oba týmy nakonec skórují, je vaše sázka vítězná. Můžete také vsadit proti tomu, že oba týmy skórují.

Související články

Dnes nejčtenější

.