Zavřít reklamu

Pokud jde o chytré telefony se systémem Android, většina lidí se shodne na tom, že Samsung je zde nesporným králem. I po příchodu nových, a zejména čínských, značek do světa Androidu tak jihokorejský gigant pořád vládne. A i když byla jeho tendence mezi deseti nejlepšími světovými značkami vzestupná, nyní poprvé klesla. 

Od roku 2012 se Samsung pravidelně umisťuje v seznamu deseti nejhodnotnějších světových značek. V průběhu let se tato pozice zlepšovala a v letech 2017, 2018 a 2019 obsadil Samsung 6. místo žebříčku. V roce 2021 si společnost dokonce polepšila o jedno místo a dostala se na 5. pozici (podle zprávy Interbrand). Během éry COVIDu čelily společnosti, a to zejména ty v technologickém světě, mnoha výzvám. Vyšplhat se v takovém scénáři o jednu pozici nahoru bylo docela chvályhodné.

Jenže nejnovější výzkumná zpráva společnosti Brand Directory zmiňuje, že pro rok 2022 Samsung klesl o jednu pozici níže a opět mu tak patří 6. místo. Na prvním místě tohoto seznamu se umístila společnost Apple s hodnotou 355,1 miliardy dolarů. Tato hodnota je však vypočtena společností Brand Directory a nepředstavuje skutečnou tržní kapitalizaci značky. Druhý je podle ní Amazon, třetí Google. 

Zpráva dále uvádí, že ocenění značky Apple se oproti roku 2021 zvýšilo o 35 %. Zatímco u Samsungu došlo oproti loňskému roku jen k 5% nárůstu. Navíc je to jediná jihokorejská značka, která se dostala do první pětadvacítky nejvíce oceňovaných značek. Je ale třeba upozornit na fakt, že jak Interbrand tak Brand Directory mají své vlastní metriky pro měření „výkonnosti“ značek, a je tak poměrně složité dospět k jednoznačnému závěru. 

Související články

Dnes nejčtenější

.