Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Na internetu denně strávíme několik hodin, ať už prací, zábavou či studováním. Vzhledem k množství stránek, které za den navštívíme, se však rapidně zvyšuje riziko ztráty soukromých dat. Zejména v případě, že se často připojujete k veřejným Wi-Fi, může být praktickýM a bezpečným řešením tzv. VPN, tedy virtuální privátní síť. V dnešním článku vám proto přinášíme nejen čtyři důvody, proč využívat VPN, ale také radu, jak se k VPN připojit.

1. Přístup k zakázanému streamovanému obsahu

Ač jsme hned na úvod zmínili především bezpečné procházení internetových stránek, popularitu si VPN získalo v poněkud jiné oblasti, a to streamovaném obsahu. Díky principu, na kterém funguje, který mimo jiné brání vysledování naší skutečné polohy, je totiž mimo jiné fakt, že prostřednictvím VPN můžeme poměrně efektivně obcházet blokace obsahu na základě regionu. V praxi to znamená, že si například i u nás v České republice můžeme pustit pořady na streamovacích službách, které nejsou v tomto regionu dostupné. Mezi typické příklady patří například americké streamovací služby Hulu či Disney+. 

Přístup k zakázanému obsahu se však netýká pouze streamovacích služeb. Díky VPN se můžeme dostat například k počítačovým hrám či YouTube videím, která u nás nejsou běžně dostupná.

2. VPN chrání vaše soukromí

Pokud bychom se však měli podívat na skutečně užitečné výhody VPN, narazíme především na ochranu našeho soukromí, které je v době internetové důležitější než kdy dřív. Bez ochrany VPN totiž může téměř každý, včetně našeho poskytovatele internetu, sledovat naši online aktivitu či polohu. Tato data jsou následně prodávána třetím stranám, které na nás pak útočí cílenými reklamami. Jelikož však VPN nejen skryje naši IP adresu, ale také polohu, nemusíme se ztráty soukromí vůbec obávat.

hacker-ga09d64f38_1920 Large

3. Bezpečná práce na dálku

Jelikož v dnešní době stále více osob pracuje z domova, nachází VPN využití i v této oblasti. S její pomocí se můžeme bezpečně připojit k firemní síti i na dálku, a mít tak na dosah všechny potřebné informace, které by jinak byly dostupné pouze z kanceláře. Díky silnému šifrování se nemusíme obávat jejich případnému zcizení.

4. Můžete ušetřit trochu peněz

Posledním důvodem, proč vyzkoušet VPN, je především úspora peněz. To se týká internetového nakupování, ať už oblečení, domácích spotřebičů či třeba letenek. VPN nám totiž umožní se připojit k serverům v zemi s nižší životní úrovní, kde mohou být ceny výrazně nižší. To se vyplatí zejména u plánování dovolené a nákupu letenek, kde ve výsledku můžeme ušetřit poměrně příjemnou částku. 

Jak se připojit k VPN

Pokud vás výhody VPN zaujaly, nejspíše právě zvažujete jeho instalaci. Nejprve je však třeba vybrat skutečně kvalitního poskytovatele. Mezi nejlepší VPN patří zejména severská NordVPN, která se může pochlubit opravdu závratným množstvím serverů a zemí, skrz které je možné se připojit. Kromě kvalitního šifrování a bezkonkurenční rychlosti nabídne také poměrně příznivou cenu – a ta může být v případě, že použijete slevový kód NordVPN, ještě nižší. 

Nejlevnější variantou jsou samozřejmě také bezplatné VPN, ty však mohou provádět přesně to, proč je vlastně pořizujeme, tedy prodávat vaše data třetím stranám.

Související články

Dnes nejčtenější

.