Zavřít reklamu

Věděli jste, že smartphony mohou mít v zimě problémy se „zdravím“ a že v tomto období potřebují náležitou péči? Pokud nechcete, aby se vám telefon v zimních měsících potenciálně náhodně vypínal, měl sníženou výdrž baterie, problémy s displejem či další potíže, zjistíte zde, jak tomu předcházet.

Mějte telefon v kapse a poskytněte mu teplo

Možná to bude znít jako úplná banalita, ale váš telefon v zimě pomůže ochránit i to, že jej budete mít v kapse či v tašce nebo batohu. Pokud jej budete mít v kapse, bude „těžit“ z vašeho tělesného tepla, což mu pomůže udržovat optimální teplotu. Většina smartphonů je navržena tak, aby bezproblémově fungovala při teplotách 0–35 °C.

Smartphone_v_kapse

Používejte telefon jen v případě nutnosti

V zimě používejte telefon jen v případech, kdy je to skutečně nutné. V některých případech, např. na dlouhých skutečně promrzlých procházkách, je nejlepší telefon rovnou vypnout. Pokud ho už použít potřebujete, ujistěte se, že baterie spotřebovává co nejméně „šťávy“ – jinými slovy vypněte na energii náročné aplikace, polohové služby (GPS) a zapněte úsporný režim.

Galaxy_S21_Ultra_usporny_rezim_baterie

Nezapomeňte na pouzdro

Dalším tipem, jak telefon chránit před zimou, a v tomto případě nejen před ní, je používat pouzdro. Vhodná jsou k tomuto účelu voděodolná (či „sněhuodolná“) pouzdra jako je toto, ideálními pak ty, které také izolují proti chladu, jako je např. toto. Pouzdro telefon ochrání i před náhodným pádem do sněhu nebo na led při neohrabané manipulaci v rukavicích.

Zimni_pouzdro_pro_smartphone

Používejte „dotykové“ rukavice

Jak známo, běžnými rukavicemi nelze chytrý telefon ovládat. Existují však takové, které to umožňují, jako např. tyto. Díky nim nebudete muset řešit problém s možným pádem telefonu při sundávání standardních rukavic. Telefon se samozřejmě bude o něco hůře ovládat, na druhou stranu budete mít ruce aspoň trochu v teple. Zavolat a fotit zvládnete, se psaním zpráv už to bude trošku horší.

Rukavice_pro_ovladani_smartphonu

Nespěchejte s nabíjením

Po návratu domů z chladného počasí nespěchejte s nabíjením, jinak by mohlo dojít k trvalému poškození baterie (vlivem kondenzace). Nechte svůj smartphone nejprve chvíli zahřát (doporučuje se alespoň půl hodiny) a až pak jej začněte nabíjet. Pokud v zimních měsících hodně cestujete a obáváte se, že se vám telefon rychle vybije, pořiďte si přenosnou nabíječku.

nabijející_se_telefon

Nenechávejte telefon v autě

Nenechávejte v zimě svůj telefon v autě. Nenastartované vozy se totiž při nízkých venkovních teplotách velmi rychle ochlazují, což může vést k nenávratnému poškození komponent smartphonu. Pokud už jej z nějakého důvodu v autě nechat musíte, tak jej vypněte. Ve vypnutém stavu totiž nemají teploty na baterii takový vliv.

Smartphone_v_aute

V chladném počasí se ke svému smartphonu chovejte tak, jak se chováte ke svému tělu. Vlastníte-li navíc už starší zařízení, mějte na paměti, že jeho funkčnost může být v zimním období skutečně omezena, a neměli byste opouštět teplo domova bez jeho plného nabití. A jak jste telefon v zimě dosud používali vy? Využívali jste některý z výše uvedených tipů? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.