Zavřít reklamu

Realme je jednou z nejdravějších smartphonových značek současnosti. Začátkem roku čínský výrobce uvedl na scénu řadu Realme GT2 a má v plánu představit mimo jiné také nástupce populárního smartphonu Realme GT Neo2. Nyní do éteru unikly jeho údajné specifikace, které by z něj mohly učinit na úkor Samsungu i jiných značek hit střední třídy.

Realme GT Neo3 dostane podle nejmenovaného čínského leakera do vínku E4 AMOLED displej Samsungu s úhlopříčkou 6,62 palců a obnovovací frekvencí 120 Hz, nový čip MediaTeku Dimensity 8000, 8 nebo 12 GB operační paměti, 128 či 256 GB vnitřní paměti, trojitý senzor s rozlišením 50, 50 a 2 MPx (hlavní by měl být postaven na senzoru Sony IMX766, druhý na senzoru Samsung ISOCELL JN1 a mít ultraširokoúhlý objektiv a třetí sloužit jako makro kamerka) a baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Kdy bude telefon představen, v tuto chvíli není známo.

Realme se týká ještě jedna zpráva – podle analytické společnosti Counterpoint Reseach bylo v předposledním kvartálu loňského roku nejrychleji rostoucí 5G smartphonovou androidovou značkou na světě. Konkrétně prodeje jeho 5G telefonů meziročně vzrostly o neuvěřitelných 831 % a daleko za sebou nechalo i giganty jako Xiaomi nebo Samsung (ty v tomto segmentu z roku na rok rostly o 134, resp. 70 %). Pokud jde o globální smartphonový trh, Realme mělo ve třetím čtvrtletí roku 2021 podíl 5 % a bylo šesté v pořadí.

Související články

Dnes nejčtenější

.