Zavřít reklamu

Samsung oficiálně představil svůj nový čipset Exynos 2200, a my jsme po mnoha měsících čekání konečně zjistili, jaké ovoce má jeho spolupráce s AMD přinést. Bohužel, i když společnost odhalila spoustu podrobností týkajících se čipsetu s grafickým procesorem AMD Xclipse 920, o výkonu toho příliš mnoho neprozradila. Nezbývá se tedy než ptát, jak dopadnou testy tohoto řešení? Už zde ale máme první možný náhled.

Záznam v benchmarku GFXBench by totiž mohl být jistým klíčem k tomu, jak si Exynos 2200 povede, a to konkrétně na modelu Galaxy S22 Ultra. Podle MySmartPrice dosahuje Galaxy S22 Ultra poháněný Exynosem 2200 v testu GFXBench Aztec Ruins Normal 109 snímků za sekundu. Pro srovnání, Galaxy S21 Ultra poháněný SoC Exynos 2100 dosahuje ve stejném testu 71 snímků za sekundu, takže nárůst výkonu o 38 snímků za sekundu vypadá na první pohled naprosto úžasně.

Než se však příliš vzrušíte, mějte na paměti, že těchto výkonnostních hodnot bylo s největší pravděpodobností dosaženo v offscreen testu. I tak by ale budoucnost, kterou AMD spolu se Samsungem na pole mobilní herní scénu přinese, mohla znamenat skutečný pokrok. Samozřejmě je třeba zmínit, že daný benchmark nemusí být zcela přesný, nebo dokonce nemusí odrážet reálný výkon Exynosu 2200. Zdá se, že se jedná o inženýrský vzorek, který by mohl fungovat úplně jinak než finální produkt. Telefony řady Galaxy S22 mají být navíc představeny až začátkem února. 

Související články

Dnes nejčtenější

.