Zavřít reklamu

Samsung představil iniciativy v oblasti udržitelnosti pro rok 2022, které urychlí vývoj ekologicky šetrných domácích spotřebičů. Korejský technologický gigant tak pomocí inovativních produktů a služeb, které lze využívat v každodenním životě, bojuje proti znečišťování životního prostředí.

V rámci aktivit oznámených na veletrhu CES 2022 navázal Samsung spolupráci s americkou oděvní společností Patagonia. Tato spolupráce bude podporovat udržitelnost životního prostředí řešením problému mikroplastů a jejich dopadu na oceány. Produktový ředitel společnosti Patagonia Vincent Stanley se během hlavního projevu Samsungu na CES 2022 podělil o svoje názory na význam této spolupráce a směr, jakým se bude ubírat, a označil ji za příklad toho, jak mohou firmy „pomoci zvrátit průběh klimatických změn a obnovit zdraví přírody“.

Společnost Patagonia je dobře známá svým úsilím o používání inovativních materiálů, které méně poškozují planetu. Patagonia pomáhá Samsungu mnoha způsoby, včetně testování výrobků, sdílení svého výzkumu a zprostředkování zapojení do programů nevládní organizace Ocean Wise. Samsung zkoumá prostředky, které mají pomoci odvrátit negativní dopady mikroplastů.

Problémy spojené se znečištěním životního prostředí pomáhá řešit také čistička vody Bespoke Water Purifier, která získala nedávno v USA certifikát NSF International za schopnost filtrovat částice o velikosti pouhých 0,5 až 1 mikrometru, mezi něž patří i mikroplasty. Samsung se tak stal jedním z prvních výrobců čističek vody, kteří tuto certifikaci získali.

Pro podporu lepšího využívání energie a udržitelného životního stylu spolupracuje Samsung s firmou Q CELLS na vytvoření nové funkce Zero Energy Home Integration pro svoji službu SmartThings Energy. Tato funkce poskytuje údaje o výrobě energie ze solárních panelů a jejím ukládání do systémů pro skladování energie a pomáhá uživatelům dosáhnout co možná největší energetické soběstačnosti.

SmartThings Energy monitoruje spotřebu připojených zařízení v domácnosti a podle vzorců jejich používání doporučuje metody úspory energie. Díky partnerství s firmami Wattbuy v USA a Uswitch ve Velké Británii pomáhá služba SmartThings Energy uživatelům přejít k nejvýhodnějšímu dodavateli energie v jejich regionu.

Samsung také zvýší množství recyklovaného plastu, který používá ve svých domácích spotřebičích. Pro splnění tohoto závazku bude používat recyklovaný plast nejen na vnitřní, ale také vnější díly svých produktů.

Cílem Samsungu je zvýšit podíl recyklovaného plastu v domácích spotřebičích z 5 procent v roce 2021 na 30 procent v roce 2024, což představuje nárůst z 25 000 tun recyklovaného plastu v roce 2021 na 158 000 tun v roce 2024.

Kromě toho Samsung také vyvinul nový typ polypropylenového recyklovaného plastu pro vany svých praček. S využitím odpadního polypropylenu a polyethylenu z předmětů, jako jsou použité krabičky na jídlo a pásky na obličejové masky, vytvořil nový typ recyklované umělé pryskyřice, která je odolnější vůči vnějším nárazům.

Společnost rovněž rozšíří používání ekologických obalů pro více typů produktů včetně domácích spotřebičů, jako jsou vysavače, mikrovlnné trouby, čističky vzduchu a další. Zákazníci tak budou moci znovu využít krabice, ve kterých byly tyto výrobky dodány.

Realizace tohoto záměru byla zahájena v roce 2021 v Koreji a v letošním roce bude pokračovat na globálních trzích.

Dnes nejčtenější

.