Zavřít reklamu

Vysoce očekávaný smartphone Samsungu Galaxy S21 FE je už za dveřmi. Pokud nedojde k dalšímu odkladu, korejský technologický obr svou příští „budgetovou vlajku“ představí začátkem příštího roku a do prodeje ji uvede krátce poté. Podle všeho nabídne za atraktivní cenu většinu toho, co činilo řadu Galaxy S21 skvělou. Nyní se v éteru objevila informace, která může telefon v očích potenciálních zákazníků ještě zatraktivnit.

Na internetu se v těchto dnech objevil firmware Galaxy S21 FE, který potvrzuje, že telefon poběží rovnou z krabičky na Androidu 12. To znamená, že oproti modelům řady Galaxy S21 dostane o jeden upgrade Androidu navíc. Máte-li rádi Oktagon, program dnes na něm bude stát za to a užít si jej budete moci jako již tradičně i přes mobil.

Pro vysvětlení – Samsung pro všechny své vlajkové lodě slibuje tři aktualizace Androidu. Řada Galaxy S21 šla do prodeje s Androidem 11, takže jejím „systémovým stropem“ bude Android 14. Galaxy S21 FE se naopak dočká nejen Androidu 14, ale i Androidu 15. To by mohl být pádný důvod, proč tento smartphone upřednostnit minimálně před standardním nebo „pluskovým“ modelem aktuální vlajkové řady Samsungu.

Galaxy S21 FE podle dosavadních úniků nabídne Super AMOLED displej s velikostí 6,4 palců, rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, čipsety Snapdragon 888 a Exynos 2100, 6 či 8 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením 12, 12 a 8 MPx, 32MPx přední kamerku, poddisplejovou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory, stupeň krytí IP68, podporu 5G sítí, NFC a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15, 25 nebo 45 W. Dostupný bude podle všeho v tmavě šedé, bílé, světle zelené a světle fialové barvě.

Uveden na scénu bude s největší pravděpodobností v rámci veletrhu CES, který se koná 5.–8. ledna, nebo těsně před ním. Jeho cena bude v Evropě údajně začínat na 649 eurech (zhruba 16 500 Kč).

Související články

Dnes nejčtenější

.