Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Většina kabelů se zapojuje a nechává se v klidu po celé roky. Všech těch napájecích kabelů a kabelů HDMI, které spojují váš systém domácí zábavy, se málokdo dotkne. Kabely pečlivě uspořádané na vašem pracovním stole mohou být klidně zabetonované. Ale kabely, které používáme každý den, nabíječky počítačů a smartphonů, procházejí peklem. Denně se kroutí, škubou a ohýbají a jednou určitě selžou. Pokud se některý z vašich kabelů začíná třepit, můžete poškození čelit jednou z těchto rychlých oprav.

image001

Elektrická páska

Jednou z nejschůdnějších oprav kabelu, který se chystá skončit, je trocha elektrikářské pásky. Nebude to hezké a nebude to nejbezpečnější metoda. Elektrickou pásku však seženete za cenu od 1 dolaru (asi 0,69 GBP ve Velké Británii nebo 1,39 AU$ v Austrálii) do 5 dolarů (3,46 GBP nebo 6,93 AU$) za roli. Můžete si dát na čas s úhledným omotáním kabelu, abyste ho zpevnili, ale nejlepší způsob, jak zabránit dalšímu poškození, je několikrát omotat rozdělenou nebo roztřepenou část kabelu elektrickou páskou a pak postupovat od tohoto místa dál. Tím znehybníte případné zlomy v kabelu a zabráníte dalšímu poškození. Jen nečekejte, že to vydrží navždy.

image003

Sugru

Sugru je prostě skvělé mít po ruce z mnoha důvodů – jedním z nich jsou staré a opotřebované kabely. Je to hmota podobná tmelu, kterou můžete vytvarovat prakticky do jakéhokoli tvaru, a jakmile ji necháte přibližně 24 hodin odstát a vytvrdnout, stane se z ní velmi pevný materiál podobný gumě.

image005

Tepelně smršťovací trubičky

Použití smršťovacích bužírek je snadný, levný a účinný způsob, jak opravit nebo ochránit kabely před poškozením. Tuto metodu doporučuji v případě vážného roztřepení nebo potřeby ochrany.

Nabíjecí kabely k telefonům jsou v dnešní době nezbytné. Nejhorší věc, která se může stát, je vzít telefon z nabíječky a vidět vybitou baterii. Právě to se stává u problematických nebo roztřepených kabelů. Naštěstí existují způsoby, jak tomu můžeme zabránit, stejně jako opravit již poškozené kabely. Zde jsou tři způsoby opravy usb b a usb c cable:

Nejlevnější a nejdostupnější opravou je použití elektrikářské pásky. Úsek roztřepeného kabelu několikrát omotejte elektrickou páskou. Zaprvé by to mělo zabránit jeho pohybu. Za druhé omezí další poškození kabelu. Ujistěte se, že je páska pevně omotána kolem řezu v kabelu, a ujistěte se, že jste podle potřeby znovu připojili všechny vodiče. Pozdější odstranění elektrické pásky by mohlo spojení zcela přerušit, což se opravuje mnohem hůře než jen několik roztřepených vodičů.

Další levnou opravou je použití pružiny z kuličkového pera. Většina propisek má pružinu pro otevírání a zavírání pera z klikátka na horní straně. Oprava je jednoduchá. Vezměte pružinu a omotejte ji kolem poškozené části kabelu. Tuto opravu můžete použít i v kombinaci s výše uvedenou, abyste dosáhli velmi bezpečného uchycení pásku a měli jistotu, že lanko zůstane pevné. Pokud máte herní ovladače, můžete pružinu umístit na základnu ovladače, aby pomohla udržet drát a zabránila budoucímu zkratu při omotávání drátu kolem ovladače. Může být nutné určité natažení. Kromě toho tento postup použijte jako preventivní opatření, abyste omezili poškození nových kabelů. Až budete příště nakupovat online, kupte si několik propisek navíc a použijte pružiny na kabely.

Poslední metoda se používá jak pro opravy, tak pro prevenci poškození kabelů. Tato technika spočívá v použití teplem smrštitelného kabelu. Při online nákupech se slevou si kupte několik teplem smrštitelných kabelů. Ty se dodávají v různých velikostech, aby se hodily téměř na jakýkoli nabíjecí kabel. Prosím, smršťovací kabel přiložte na poškozené místo (nebo kabelový spoj) a pomocí tepla jej smršťujte, dokud nebude těsně přiléhat. Většina lidí k této části používá fén. Ujistěte se, že zahřívací zařízení aplikujete opatrně, protože nechcete poškodit kabel nebo síťový adaptér, který používáte k nabíjení telefonu.

image007

Související články

Dnes nejčtenější

.