Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Není žádným tajemstvím, že myši jsou důležitou součástí každého PC. Ať už jste hráč, designér nebo prostě někdo, kdo má rád procházení sociálních sítí na svém telefonu – nezáleží na tom, co s myší děláte, protože jde o to, že pro všechny tyto věci musídobře fungovat. Takže dnes chci mluvit o dvou typech myší: Bluetooth a obyčejná myš. Který z nich bude lépe vyhovovat vašim účelům? Pojďme to zjistit!

Rozdíl mezi myší Bluetooth a obyčejnou myší

Bluetooth myš je modernější technologie, která využívá Bluetooth ke komunikaci s vaším počítačem. Na rozdíl od běžné myši není nutné fyzické spojení mezi počítačem a myší, protože BT jim umožňuje bezdrátově komunikovat. Je to docela jednoduché: stačí vložit baterie do vaší nové bezdrátové myši, zapnout Bluetooth na vašem PC nebo notebooku, spárovat zařízení a můžete myš používat.

huawei mys

Obyčejná myš je naopak právě taková – obyčejná. Funguje pomocí drátu, který propojuje myš s počítačem, obvykle ve forměUSB konektoru ve spodní části myši. Toto kabelové připojení umožňuje vašemu PC předávat své příkazy myši prostřednictvím tohoto kabelu a čtením dat z jeho povrchu.

Výhody a nevýhody Bluetooth myši

 Největší výhodou Bluetooth myši je její přenositelnost. Na rozdíl od jiných typů myší, které vyžadují fyzické spojení mezi počítačem a samotnou myší, můžete své zařízení vzít prakticky kamkoli chcete. Díky použití technologie Bluetooth jsou bezdrátové myši obvykle přesnější než jejich drátové protějšky, protože BT vysílá signály bez rušení.

Další výhodou je nízká latence Bluetooth myši. Vzhledem k nedostatku velkých konektorů a vodičů mohou tato zařízení přijímat své signály velmi včas. Navíc ve většině případů nemusíte vůbec čekat, než se vaše zařízení připojí, i když bylo před připojením vypnuto!

Nevýhodou je, že ačkoliv se zařízení Bluetooth po nastavení a konfiguraci snadno používají, některým uživatelům může připadat počáteční konfigurace příliš složitá. Většinu myší lze nastavit tak, že do nich jednoduše vložíte baterie nebo přepnete na jejich bezdrátový vypínač, takže počítač rozpozná váš vybraný počítač. Pokud však ještě nemáte jedno zařízení Bluetooth, může být nutné nejprve nastavit adaptér, než připojíte myš A zařízení přes Bluetooth.

Výhody a nevýhody obyčejné myši

Nejdůležitější výhodou běžné myši je její cenová dostupnost. Jeden seženete už za 200 CZK a určitě se vám bude hodit, pokud chcete ušetřit, ale nečekejte, že bude kvalita skvělá. Jedna dobrá věc na těchto zařízeních je, že se velmi snadno používají bez instalace dalšího softwaru. Stačí jej zapojit a můžete vyrazit.

dratova mys

Co se týče nevýhod, omezením je kabel na drátové myši. Můžete jej umístit pouze vedle svého počítače, což také způsobí, že jeho plocha bude vypadat chaoticky, což obecně snižuje pořádek pro všechny, kteří také používají stolní počítače! Pokud jsou dráty příliš dlouhé, vytvářejí pocity tahu, které ovlivňují, jak hladce jsme schopni se pohybovat po našem pracovním prostoru, aniž bychom se čehokoli chytali nebo naráželi do věcí, protože nyní je zde přídavná hmotnost tahající se shora dolů.

Závěr

Oba mají svá pro a proti a zároveň jsou nenahraditelní. Bluetooth mouse je skvělá pro uživatele „na cestách“, kteří s sebou nechtějí neustále tahat velkou drátovou myš a obyčejná myš je skvělá pro lidi, kteří svůj počítač používají převážně k surfování po webu a práci. Navíc nemá smysl kupovat oba dva, protože obyčejnou myš seženete za zhruba 3 dolary, která bude v pohodě. Bez ohledu na to, jaké zařízení si vyberete, ujistěte se, že za své peníze dostáváte kvalitu, kterou potřebujete.

Související články

Dnes nejčtenější

.