Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového patche na další zařízení. Jedním z jeho posledních adresátů je „budgetová vlajka“ Galaxy S20 FE.

Nová aktualizace pro Galaxy S20 FE (ve verzi s čipsetem Exynos 990) nese firmwarovou verzi G780FXXS7CUI5 a v tuto chvíli je distribuována mimo jiné v různých zemích Evropy včetně Česka, Slovenska, Bulharska, Slovinska, Albánie, Německa, Rakouska, Švýcarska, Nizozemska, Velké Británie, Itálie nebo Portugalska.

Listopadový bezpečnostní patch zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné. Záplata též opravuje 17 chyb, které se netýkají zařízení Samsungu. Korejský technologický obr rovněž opravil závažnou chybu, která způsobovala nezabezpečené ukládání citlivých informací v Property Settings, čímž útočníkům umožňovala bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network). A v neposlední řadě patch také vyřešil chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Samsung představil Galaxy S20 FE loni na podzim s Androidem 10. Ještě do konce roku dostal aktualizaci s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0 a začátkem roku letošního pak update s One UI 3.1. V budoucnu by měl obdržet minimálně ještě dva upgrady Androidu a „do odvolání“ dostávat měsíční bezpečnostní záplaty.

Související články

Dnes nejčtenější

.