Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších příjemců je řada Galaxy S10.

Nová aktualizace pro Galaxy S10e, S10 a S10+ nese firmwarovou verzi G97xFXXSEFUJ2. Nový update pro Galaxy S10 5G přichází s firmwarovou verzí G977BXXSBFUJ2. Obě aktualizace jsou v tuto chvíli distribuovány mimo jiné v různých zemích Evropy. Do dalších zemí starého kontinentu i světa by se měly dostat v následujících dnech.

Listopadová bezpečnostní záplata zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné. Záplata též opravuje 17 chyb, které se netýkají zařízení Samsungu. Korejský technologický obr rovněž opravil závažnou chybu, která způsobovala nezabezpečené ukládání citlivých informací v Property Settings, čímž útočníkům umožňovala bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network). A v neposlední řadě patch také vyřešil chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Řada Galaxy S10 byla uvedena na trh v březnu roku 2019 s Androidem 9.0. Na konci téhož roku obdržela aktualizaci s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2 a začátkem letošního roku pak update s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0. S dalším upgradem Androidu se pro tuto řadu již nepočítá, nadále však bude dostávat měsíční bezpečnostní patche.

Související články

Dnes nejčtenější

.