Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších příjemců je řada Galaxy Note 20.

Nová aktualizace pro Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 5G, Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20 Ultra nese firmwarovou verzi N98xxXXS3DUJ6 a v tuto chvíli je distribuována ve Velké Británii. Do dalších zemí světa by se měla rozšířit v následujících dnech.

Samsung již zveřejnil, co konkrétně nejnovější bezpečnostní záplata opravuje. Zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné.

Samsung zmínil, že 15 zranitelností, které Google v novém bezpečnostním patchi opravil, obsahovala již říjnová záplata. Listopadový patch též zahrnuje 17 oprav chyb, které se netýkají zařízení Samsungu. Korejský technologický obr ve svém bezpečnostním bulletinu rovněž uvedl, že opravil závažný bug, který nezabezpečeně ukládal citlivé informace v Property Settings a útočníkům umožňoval bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network). Vyřešil také chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Řada Galaxy Note 20 byla uvedena na trh loni v srpnu s Androidem 10. Koncem loňského roku obdržel aktualizaci s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0 a později verzi nadstavby 3.1 a 3.1.1. Podle aktualizačního plánu Samsungu řada obdrží ještě dva upgrady Androidu.

Související články

Dnes nejčtenější

.