Zavřít reklamu

Značku Nokia má většina z nás spojenou zejména s telefony a smartphony. Asi málokdo ale ví, že značka zahrnuje i tablety, i když jsou pro ni zcela okrajovým „žánrem“. Nyní její majitel, společnost HMD Global, představil nový tablet s názvem Nokia T20, který chce být konkurentem levných tabletů Samsungu. Co všechno nabízí?

Teprve třetí tablet Nokia dostal do vínku IPS LCD displej s úhlopříčkou 10,4 palců, rozlišením 1200 x 2000 px, maximálním jasem 400 nitů a poměrně tlustými rámečky. Zadní strana je vyrobena z pískovaného hliníku. Zařízení pohání úsporný čipset UNISOC Tiger T610, který doplňují 3 nebo 4 GB operační paměti a 32 či 64 GB rozšiřitelné interní paměti.

Na zadní straně najdeme fotoaparát s rozlišením 8 MPx, přední strana je osazena 5MPx selfie kamerkou. Součástí výbavy jsou stereo reproduktory a 3,5mm jack a tabletu nechybí ani odolnost proti vodě a prachu podle standardu IP52.

Baterie disponuje kapacitou 8200 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W. Podle výrobce vydrží na jedno nabití 15 hodin. Operačním systémem je Android 11, přičemž výrobce slibuje dva velké systémové updaty.

Nokia T20 se do prodeje dostane podle všeho ještě tento měsíc a prodávat se bude za 249 dolarů (zhruba 5 500 korun). Přímým konkurentem novinky bude Samsung Galaxy Tab A7, který nese podobnou cenovku a má i podobné specifikace.

Související články

Dnes nejčtenější

.