Zavřít reklamu

Samsung začal v USA a Evropě (konkrétně zatím v Německu) vydávat betu nadstavby One UI 4.0. Prozatím je dostupná pouze pro aktuální vlajkovou řadu Galaxy S21, na ostatní zařízení by mohla dorazit před koncem roku.

Pokud jde o stabilní verzi One UI 4.0 pro Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra, Samsung již potvrdil, že bude venku do konce letošního roku. Na další zařízení by se měla postupně dostávat od prvního čtvrtletí příštího roku.

One UI 4.0 přijde s novým vzhledem uživatelského rozhraní, který bude podle všeho inspirovaný designovým jazykem Material You, použitým v Androidu 12, a novými funkcemi, zčásti též inspirovanými Androidem 12. Jednou z nich bude funkce nazvaná Labs, která umožní používat veškeré aplikace v režimech rozdělené obrazovky a vyskakovacích oken.

Nová nadstavba dále přinese přepracovanou správu notifikací, lepší ochranu soukromí nebo plnou optimalizaci pro špičkový hardware jako Snapdragon 888 a Exynos 2100. Vítanou novinkou bude také odstranění reklam z nativních aplikací. Samsung každopádně vyzdvihuje hlavně větší přizpůsobitelnost, protože podle něj má každý uživatel jedinečné potřeby a preference.

Související články

Dnes nejčtenější

.