Zavřít reklamu

Globálně populární komunikační platforma WhatsApp brzy ukončí podporu pro starší verze Androidu, což znamená, že s ní již nebudou kompatibilní některé smartphony Samsung Galaxy. Konkrétně bude podpora ukončena od 1. listopadu.

WhatsApp přestane konkrétně fungovat na androidových, a tedy i Galaxy smartphonech, s verzí Androidu 4.0.3 Ice Cream Sandwich a starší.

Smartphonů Galaxy, které stále běží na Androidu Ice Cream Sandwich nebo starším, naštěstí není mnoho. I původní Galaxy Note dostal před mnoha lety aktualizaci na Android Jelly Bean, takže pokud je mezi vámi někdo, kdo první „vlajku“ Samsungu s podporou dotykového pera S Pen stále používá, bude vám na ní WhatApp (zatím) stále fungovat.

Uživatelé smartphonů Galaxy, kterých se tato zpráva týká a kteří si do 1. listopadu své telefony nevymění, nebudou moci mobilní verzi WhatsAppu používat. Pokud nechtějí o své zprávy přijít, mohou si je zálohovat na Google Drive.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich byl vydán téměř před deseti lety, v říjnu 2011. Většina zákazníků Samsungu své telefony od té doby alespoň jednou upgradovala, ale pokud se řadíte mezi ty, kteří tak neučinili, dejte nám v komentářích pod článkem vědět, jaká je vaše uživatelská zkušenost v posledních letech.

Související články

Dnes nejčtenější

.