Zavřít reklamu

Speedtest je nejčastěji používanou aplikací na měření rychlosti internetového připojení na zařízeních Galaxy. Uživatelům může kromě rychlosti stahování a nahrávání ukázat ping (odezvu), jitter (rozptyl odezvy), IP adresu, polohu nebo jména síťového operátora. Nyní populární aplikace nabízí možnost ověřit si kapacitu internetového připojení pro streamování videa.

Nejnovější verze Speedtestu (4.6.1) vám ukáže, jaké rozlišení videa pro streamování můžete na svém smartphonu nebo tabletu Galaxy očekávat bez vyrovnávací paměti. Nová záložka s názvem Video streamuje několik videí v různých rozlišeních a při různých přenosových rychlostech, než vám řekne, jaké nejvyšší rozlišení videa můžete – opět bez bufferingu – očekávat.

Nová funkce se může hodit na cestách, kdy si chcete pustit video například na Netflixu nebo YouTube. I když si určitou představu o tom, jak dobře se budou videa přehrávat, můžete udělat na základě obvyklého testu rychlosti připojení, použitím nové funkce získáte jasnou představu.

Většina streamovacích služeb jako zmíněný Netflix a YouTube či Disney+ nebo Prime Video nyní nabízejí obsah v rozlišení 4K s HDR. S tím, jak se 5G sítě stávají běžnějšími, by mělo být streamování 4K videí na cestách snadnější. V případě 4G sítí byste ovšem neměli očekávat, že streamování těchto videí se obejde bez bufferingu.

Nejnovější verzi aplikace si můžete stáhnout zde.

Dnes nejčtenější

.