Zavřít reklamu

Škodlivé aplikace jsou ve světě Androidu stále velkým problémem. Přes veškerou snahu Google nedokáže zcela zabránit tomu, aby se takové aplikace dostaly do jeho Play Storu. Nicméně když se dozví o aplikacích, které kradou uživatelské údaje, rychle zakročí.

Naposledy Google ze svého obchodu odstranil devět populárních aplikací, které kradly přihlašovací údaje k Facebooku. Dohromady měly téměř 6 milionů stažení. Konkrétně se jednalo o aplikace Processing Photo, App Lock Keep, Rubbish Cleaner, Horoscope Daily, Horoscope Pi, App Lock Manager, Lockit Master, PIP Photo a Inwell Fitness.

Výzkumníci z webu Dr.Web zjistili, že tyto jinak zcela funkční aplikace naváděly uživatele k tomu, aby odhalili své přihlašovací údaje k Facebooku. Aplikace uživatele vyzývaly, že mohou odstranit in-app reklamy přihlášením se k jejich facebookovým účtům. Ti, kteří tak učinili, pak viděli autentickou přihlašovací obrazovku Facebooku, kde zadali své uživatelské jméno a heslo. Jejich přihlašovací údaje byly poté ukradeny a odeslány na servery útočníků. Útočníci mohli tuto metodu k ukradení přihlašovacích údajů použít u jakékoli jiné online služby. Jediným cílem všech těchto aplikací však byl právě Facebook.

Pokud jste si kteroukoli z výše uvedených aplikací stáhli, okamžitě ji odinstalujte a zkontrolujte si, jestli váš facebookový účet nezaznamenal nějakou neautorizovanou aktivitu. Buďte vždy opatrní při stahování aplikací od relativně neznámých vývojářů bez ohledu na to, kolik recenzí mohou mít.

Související články

Dnes nejčtenější

.