Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Kdykoliv se hromadí bohatství, vždy budou lidé připraveni ho ukrást. V 19. a 20. století kradli zločinci jako Frank a Jesse James, Clyde Barrow a Bonnie Parker peníze z bank, vlaků a dostavníků. V minulosti lupiči jako Dick Turpin pak například okrádali cestující na anglických silnicích. Může to být méně okouzlující než bankovní loupež, ale je to stejně účinné, protože podle statistik z let 2012 až 2020 ukradli zloději z kryptoměnových burz neuvěřitelných 13,6 miliard dolarů. Tyto útoky však měly pozitivní dopad na stimulaci inovativních přístupů ke zlepšení bezpečnosti burz kryptoměn.

krypto

Nedávné Významné Útoky

KuCoin

KuCoin byl napaden v září 2020. Je považován za jeden z největších hacků v historii. Analytici odhadují, že 280 milionů dolarů bylo odcizeno a poté „vypráno“ přes decentralizovanou burzu Uniswap.

dForce

Hackerovi se podařilo ukrást kryptoměnu v hodnotě 25 milionů dolarů útokem na protokol dForce DeFi a nalezením zranitelností ve standardu tokenu platformy. Naštěstí hacker změnil názor a ukradené prostředky o několik dní později vrátil.

bZx

V roce 2020 byl bZx několikrát hacknut. V únoru dvakrát hackeři ukradli z platformy 1 milion dolarů. V září hackeři znovu udeřili a ukradli celkem 8 milionů dolarů.

Zakladatel Nexus Mutual

Hackeři se nezaměřují pouze na instituce. Zaměřují se také na jednotlivce. V prosinci byly z peněženky Hugha Karpa, známého jako zakladatel Nexus Mutual, ukradeny tokeny Nexus v hodnotě 8 milionů dolarů.

Jak burzy kryptoměn přispívají k zabezpečení

Burzy kryptoměn začaly implementovat několik užitečných funkcí na ochranu sebe a svých klientů před kyberzločinci. Nejznámější funkcí zabezpečení je dvoufaktorové ověřování, které používá Gmail a různé platformy sociálních médií. Tento proces ověřování zahrnuje dva kroky ověření, které mohou zahrnovat použití kódů, čísel mobilních telefonů a biometrických údajů.

Mezi další funkce patří trezor s více podpisy a vestavěné cold wallets. Trezory s více podpisy poskytují zabezpečení úložišť platformy pro výměnu. K dokončení transakce musí uživatel zadat více bezpečnostních klíčů. Bez těchto klíčů nemůžete vybírat prostředky z peněženky. Při každém odnětí se navíc vygeneruje nový bezpečnostní klíč a starý se stane zastaralým.

bitcoin

Hardwarova peněženka je zařízení pro ukládání kryptoměny, a není tedy připojena k internetu. Uživatel však může stále kontrolovat svůj zůstatek a v případě potřeby utratit své „coiny.“ Každopádně je obtížnější je hacknout, jelikož, jak již bylo zmíněno, nejsou připojeny k internetu.

I když jsou tyto funkce účinné, nejsou vždy dokonalé. Tým společnosti Godex zjistil, že nejlepším způsobem, jak zajistit bezpečnost uživatelů, je vytvořit web bez účtu.  Obchodníci mohou používat krypto směnárnu bez ověření identity na Godexu a výrazně snížit pravděpodobnost ztráty svých prostředků. Vzhledem k tomu, že na webu nejsou žádné účty, nejsou k dispozici žádné peněženky. Navíc bez procesu ověření neexistují žádné osobní údaje zákazníků, které by bylo možné ukrást.

Užitečné tipy na ochranu vašich kryptoměn

Ani ty nejpokročilejší funkce zabezpečení nedělají burzy kryptoměn zcela bezpečné. Hackeři se agresivně snaží využít mezery a slabiny v zabezpečení. Nakonec se jim podaří najít cestu do slabých míst obrany. Primární odpovědnost za udržování jejich investic tedy leží na vlastníků kryptoměn.

Nikdy Nechte Kryptoměnu Na Burze

Drtivá většina krádeží se odehrávala na burzách. Nikdy neukládejte kryptoměnu na burzu, pokud ji neplánujete použít k obchodování. Neukládejte to ani do peněženky na burzách. Je lepší ukládat kryptoměnu do vlastní hardwarove peněženky, protože, jak již bylo uvedeno, kryptoměny nejsou připojeny k internetu.

Chraňte Svůj Telefon A Počítač

Ransomware je malware, který se stáhne do telefonu nebo počítače někoho jiného a ukradne v něm uložená data. Zloděj pak může požádat o kryptoměnu výměnou za přenos dat vlastníkovi. Aby se tomu zabránilo:

  • Pravidelně aktualizujte operační systém a veškerý antivirový software
  • Neukládejte kompromitující fotografie, videa ani důvěrné informace do telefonů nebo počítačů
  • Uchovávejte takový materiál na externím pevném disku

Úvaha o zlepšení zabezpečení směnáren

Směnárny implementující nové bezpečnostní protokoly zlodejům ztěžují kradezi. Zloději však vždy najdou nové způsoby, jak nelegálně přistupovat k burzám. Jedná se o neustálý boj mezi zloději a směnárnamy, kdy se každý snaží držet krok s ostatními. Godex má nejlepší a nejjednodušší přístup k bezpečnosti. Jelikož totiž nepoužívá účty, ze kterých by mohl hacker cokoliv ukrást, tak se tohoto problému nemusí obávat. Obchodníci, kteří si cení své bezpečnosti, by si měli jako primární burzu zvolit Godex.


Samsung Magazine nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent.

Související články

Dnes nejčtenější

.